Papatya Tığ Oyası Modeli Yapımı

847
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oyası yapımı paylaşacağım. 2 renkten oluşan tığ oya modelini isterseniz tek renk olarak yapabilirsiniz. Örgü modeli yapımı isterseniz hediyelik oya modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Oya modeli yapımı için 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim aradan girip kapatalım.

Ne kadar ara vermek isterseniz o kadar yapın. 10 adet zincir çekelim çevirelim 3. boşluğa girip kapatalım. 3 zincir çekelim çevirelim 1 defa alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. Başını 2 alalım 2 şer çekelim. Bu şekilde 4 trabzan yapalım 5 zincir çekelim son trabzan arasına girerek sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim.

4 adet zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim aradan girip kapatalım. Ne kadar ara vermek isterseniz o kadar yapın.

10 adet zincir çekelim çevirelim 3. boşluğa girip kapatalım. 3 zincir çekelim çevirelim 1 defa alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. Başını 2 alalım 2 şer çekelim. Bu şekilde 4 trabzan yapalım 5 zincir çekelim son trabzan arasına girerek sık iğne yapalım. Bu şekilde vereceğimiz arlara göre devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.