Papatya Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere papatya örgü modelini paylaşacağım. Bu örgüyü battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Yelek ve hırka modelleri için de uygun olacak bir model. İsterseniz çeyizlik olarak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Angora ip
  • İpinize uygun tığ
  • İnci
  • Makas

Yapımı

Papatya örgü modeli yapımı için öncelikle 4 zincir çekelim .İki kez saralım. İki iki üç seferde çıkaralım. Tekrar iki kez saralım ve bir öndeki zincire batıp iki iki çıkaralım.

İki kez saralım önündekine batalım iki iki olacak şekilde çıkaralım. Burada ipi uzatalım ve zincir çekelim. İki ilmeği olduğu yere tığ geçirip tepeye bir alalım aynı yerden tekrar geçirelim bu şekilde 3 tane yapalım. Tekrar ilmek alalım. 3. ye bir ilmek bir tepeye alıp üç kere de dolduralım.

Üçüncüye üç kez dolduralım ve hepsini tek seferde toplayalım. Ve bir ilmek çekelim. Yine ipi uzatalım orta boşluğa üç kez girelim. İçerisenden geçirip kapatalım. İki kez saralım üçüncüye atlayalım. 5 tane trabzanı buraya yapalım. Tepeye iki kez saralım sona kadar gelelim.

İki ilmeği olduğu yere tığ geçirip tepeye bir alalım aynı yerden tekrar geçirelim bu şekilde 3 tane yapalım. Tekrar ilmek alalım. 3. ye bir ilmek bir tepeye alıp üç kere de dolduralım. ki ilmeği olduğu yere tığ geçirip tepeye bir alalım aynı yerden tekrar geçirelim bu şekilde 3 tane yapalım.

Tekrar ilmek alalım. 3. ye bir ilmek bir tepeye alıp üç kere de dolduralım. Bunların tepsini tek seferde toplatalım ve bir zincirle sabitleyelim. İki kez saralım 5 tane daha trabzan yapalım. Bu şekilde alt taban oluşturalım. 4 zincir çekip çevirelim. İki kez saralım ve geçirelim. Bu şekilde modelimizi ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.