Papatya Lifi Yapımı

9.722
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere papatya lifi yapımını paylaşacağım. Bu lif modelini çeyizleriniz için örebilirsiniz. Farklı renkler kullanarak daha değişik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Papatya lifi yapımı için öncelikle 7 zincir çekelim. İlk zincirin başına dolamadan batalım. Bir zincir çekelim ilmeği genişletip üç defada sardığımız fıstık yapalım. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. 3. fıstığı yapalım kapatalım. 2 zincir çekelim toplamda 6 tane fıstık yapalım. İlk fıstığın tepesine batalım.

Fıstığın üzerine fıstık yapalım. Tepeye bir fıstık yapalım dibine de ikincisini yapalım ikisini Bir kapatalım. İlmeği genişletelim tepesine bir fıstık dibine ikinci fıstığı yapalım ikisini bir kapatalım.Önce tepesine sonra dibine yapıp ikisini bir kapatalım. Hepsinin üzerini kapatalım. İlmeği alalım içinden geçirelim hemen bir fıstık yapalım.

Kapatıp bir zincir çekelim dibine ikinciyi yapalım karşıya da üçüncüyü yapalım. Kapatıp üçünü bir çekelim. Bir zincir çekip dolayalım. Karşıya geçelim. 1 zincir çekelim tepesine üçüncüyü de karşıya yapalım. Üçünü bir toplayalım. Tepeye bir dibine bir fıstık yapalım ikisini bir toplayalım. Sıra donuna kadar aynı şekilde devam edelim. İpi içe doğru saklayalım. Beyaz ipi alalım bir zincirle sabitleyelim.

İlmeği genişletelim bir fıstık yapalım. Tepeye bir dibine bir karşıya da üçüncü fıstığı yapalım üçünü bir toplayalım. İlmeği genişletelim bir fıstık yapalım. Tepeye bir dibine bir karşıya da üçüncü fıstığı yapalım üçünü bir toplayalım. İlmeği genişletelim bir fıstık yapalım.

Tepeye bir dibine bir karşıya da üçüncü fıstığı yapalım üçünü bir toplayalım. İkili fıstık yapalım. Bir zincir çekelim devam edelim. Sırayı bu şekilde tamamlayalım. Bır fıstık yapalım kapatalım. Tepeye bir dibine bir karşıya da üçüncü fıstığı yapalım. Yeşil ipi alalım ve sabitleyelim.

Beyaz ipi yürütelim. İlmeği genişletip bir fıstık yapalım. Üçlü fıstık toplayalım. Üçünü birden toplayalım. Yeşille bir fıstık yapalım beyazla bir fıstık yapalıö ve karşıya bir fıstık yapalım üçünü birden toplayalım. Yeşil ipi yürütelim. Bu şekilde lif modelimizi ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.