Papatya Çiçek Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ ile örgü modeli yapımı paylaşacağım. Papatya örgü modelini andıran örgü modelini yazlık bluz modeli olarak kullanabilirsiniz. Mevsimlik şal modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız örgü modelinin uzunluğuna göre zincir çekelim. 12. zincire batarak sık iğne yapalım. 9 adet zincir çekelim 8. zincire batalım. 9 adet zincir çekelim 8. zincire sık iğne ile sabitliyelim. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 9 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım

2 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 1 zincir çekelim boşluğa girelim sık iğne yapalım 5 adet zincir çekelim boşluğa sık ile kapatalım 1 sık iğne daha yapalım. 5 zincir çekelim sık iğne yapalım 9 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 2 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 1 zincir çekelim boşluğa girelim sık iğne yapalım 5 adet zincir çekelim boşluğa sık ile kapatalım 1 sık iğne daha yapalım.

5 zincir çekelim sık iğne yapalım 9 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 2 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 1 zincir çekelim boşluğa girelim sık iğne yapalım 5 adet zincir çekelim boşluğa sık ile kapatalım 1 sık iğne daha yapalım. 5 zincir çekelim sık iğne yapalım bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.