Oval Pimpirikli Lif Modeli Yapımı

5.059
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere oval lif yapımı paylaşacağım. Lif modeli uzun lif modeli olarak da yapabilirsiniz. Lif modeli yapımı isterseniz çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak da kullanabilirsiniz. Lif modeli ortadaki çiçek yapımı çok şık görüntü sağlamış.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

3 adet zincir çekelim ortadaki ilmeğe batarak fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık yapıp kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık yapıp kapatalım. Bu şekilde 20 adet fıstık yapalım. 1 adet fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

İlmeği uzatalım 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık yapıp kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık yapıp kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık yapıp kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım.

1 zincir çekelim ilmeği genişletelim fıstık yapıp kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim. Tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım ikisini toplayalım arttırma yaptık bu şekilde etrafı oval şekli almsı için dönelim. Ara geçişleri yapalım. En son olarak da çiçekleri dikelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.