Osmanlı Desenli Yazlık Bluz Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımını yazlık bluz modeli olarak kullanabilirsiniz isterseniz de runner örgü modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için 6 adet zincir çekelim tığın tepesini 2 kez dolayalım 5. zincir batalım önce 2 sonra 2 gerisi tığ da bırakalım tığın başını 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 gerisi tığ da 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 ve hepsini birden çekelim.

5 zincir çekelim 2 defa alalım başını 2. zincire batalım önce 2 sonra 2 gerisi tığ da tığın başını 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 gerisi tığ da bırakalım 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 ve hepsini birden çekelim. 5 zincir çekelim 2 defa başını dolayalım.

2. zincire batalım önce 2 sonra 2 gerisi tığ da tığın başını 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 gerisi tığda kalsın 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 ve hepsini birden çekelim. 5 zincir çekelim 2 defa alalım başını 2. zincire batalım.

Elimiz çok sıkı tutmadan önce 2 sonra 2 gerisi tığda tığın başını 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 gerisi tığda 2 defa dolayalım aynı yere batalım önce 2 sonra 2 ve hepsini birden çekelim. Bu şekilde halka şeklini alana kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.