Örümcekli Yıldız Lif Modeli Yapımı

789
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örümcekli lif modeli yapımı paylaşacağım. Hem örümcekli modeli hemde ortadaki yıldız modeli ile lif yapımı ortaya çıkıyor. Lif yapımında tek rengi tercih edilmiş sizler isterseniz renkli olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için öncelikle 7 zincir çekip bir halka oluşturuyoruz halkanın içerisine 6 tane fıstık yapıyoruz ve ilk yaptığımız fıstığın üzerine sık iğne ile sabitliyoruz bir üst sırayı yapmak için ilk fıstığın arasına batıp önce bir fıstık yapıyoruz.

1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım. 1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım. 1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım.

Sonra yaptığımız fıstığın üzerine bir dibine bir fıstık yapıp bu işlemi sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Her sıranın sonunda bir tane arttırma yaparak 8. sıraya kadar örüyoruz son üç sıra olarak ta eksiltme yapıp çiçek taban oluşturuyoruz. 1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım.

1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım. Bu şekilde yaptıktan sonra aralar da ve uç kısımlarda da örümcek örgü modelini uygulayalım.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.