Örümcekli Etol Şal Yapımı

1.035
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örümcekli etol şal yapımını paylaşacağım. Bu örneği yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. İsterseniz beyaz renkte yaparak gelin şalı olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Angora ip
  • 7 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Şal yapımı için öncelikle 40 zincir çekerek başlayalım. Geriye dönüp dördüncü zincire bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzanlar yapalım. Kenar trabzanları ne kadar olmasını istiyorsak ona göre yapalım. Bir örümcek yapalım dördüncü zincire başına dolamadan batalım.

Bir zincir çekip bir örümcek yapalım. İlmeği genişletip bir örümcek daha yapalım. Bir zincir çekip bir örümcek yapalım. Altıncı zincire başına dolamadan batalım. Bir örümcek daha yapalım. Tekrar altıncıya batalım. Bir örümcek yapalım dördüncü zincire başına dolamadan batalım.

Bir zincir çekip bir örümcek yapalım. İlmeği genişletip bir örümcek daha yapalım. Bir zincir çekip bir örümcek yapalım. Altıncı zincire başına dolamadan batalım. Bir örümcek daha yapalım.

Tekrar altıncıya batalım. Sona gelince kenar örümceğini yapalım. Arkaya çevirelim ve ikinciye batıp trabzan yapalım. İlmeği genişletip bir örümcek yapalım. İki örümcek arasına başına dolamadan batalım. Doladığımız ilmekleri çekerek motifimizi yavaştan oluşturalım.

iki defa saralım sonra dolayıp ilmekleri çekelim ardından kalan iki ilmeği çekelim. Kenarlara gelince iki örümcek ve trabzan yapalım. Üç zincir çekip çevirelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta getirene kadar örmeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.