Örümcekli Dağ Oyası Yapımı

3.304
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ ile oya modeli yapımı paylaşacağım. Dağ oyası yapımı herkes bilir bu modelin yanına birde örümcek modeli yapımı da ekleyince herkesin hayran kalacağını düşünüyorum. Modeli tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

2 zincir çekelim yanındaki tığ battısına girelip kapatalım. Bu şekilde devam edelim daha sonra 5 adet zincir çekelim çevirelim tığ battısına girip kapatalım çevirelim yuvanın içine sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim şişimize geçrelim.

2 adet zincir çekelim genişletelim şişe geçirelim. 2 adet zincir çekelim genişletelim şişe geçirelim. 2 adet zincir çekelim genişletelim şişe geçirelim. Bu şekilde 7 adet ilmek çıkaralım. 2 adet zincir çekelim dibine batalım. 5 adet tığ battsı yapalım. 2 zincir çekelim yanındaki tığ battısına girelip kapatalım.

Bu şekilde devam edelim daha sonra 5 adet zincir çekelim çevirelim tığ battısına girip kapatalım çevirelim yuvanın içine sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim şişimize geçrelim. 2 adet zincir çekelim genişletelim şişe geçirelim.

2 adet zincir çekelim genişletelim şişe geçirelim. 2 adet zincir çekelim genişletelim şişe geçirelim. Bu şekilde 7 adet ilmek çıkaralım. 2 adet zincir çekelim dibine batalım. 5 adet tığ battısı yapalım. Daha sonra ilmekleri toplayalım. Sık iğne şle sabitliyelim. Daha sonra çiçekleri de yapalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.