Örümcek Motifli Tığ Oyası Yapımı

7.253
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örümcek motifli tığ oyası yapımını paylaşacağım. Çeyizlerinizde mutlaka bulunması gereken şık bir oya modeli. İsterseniz motifleri aynı renkte de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Tığ oyası yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım ve ipi sabitleyelim. Bir zincir çekip örümcek çekelim. Başına iki alıp üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim boşluktan girip 6 sık iğneyle aşağı inelim.

Başına iki alıp üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim .Bir zincir çekip örümcek çekelim. Başına iki alıp üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim boşluktan girip kapatalım ve 6 sık iğneyle aşağı inelim.

7 zincir çekelim dönelim kapatalım ve yuva oluşturalım. Tekrar ön yüze gelelim. Yuvaya bir sık iğneyle girelim. Örümcek çekelim yuvaya girelim ve kapatalım. Örümcek çekelim yuvaya girelim ve kapatalım. Örümcek çekelim yuvaya girelim ve kapatalım.

Örümcek çekelim yuvaya girelim ve kapatalım. Örümcek çekelim yuvaya girelim ve kapatalım. 6 kez örümcek kapatalım. Çubuğa girelim 6 adet sık iğne yapalım ve sabitleyelim. Bir zincir çekip örümcek çekelim.

Başına iki alıp üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim boşluktan girip 6 sık iğneyle aşağı inelim. Bir zincir çekip örümcek çekelim. Başına iki alıp üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim boşluktan girip 6 sık iğneyle aşağı inelim.

Bu şekilde devam edelim. Sarı renge geçelim ve sabitleyelim. Tersinden örümcek kuralım. Çubuğun tepesine kapatıp sabitleyelim. 4 zincir çekelim girip kapatalım. Yandaki örümceğin iki kanadına sık iğnesi yapalım. 4 zincir çekelim girip kapatalım. Bu şekilde devam edelim modelimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.