Örümcek Ağı Salon Takımı Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dantel modeli yapımı paylaşacağım. İsterseniz masa dantel takımı olarak yapabilirsiniz isterseniz oda takımı modeli olarak da yapabilirsiniz. Motif olarak yapılıp daha sonra birleştirerek ortaya çıkan bu dantel modeli yapımını istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Dantel modeli yapımı için sihirli halka yapalım 1 zincir çekelim yuvanın içine 16 adet sık iğne yapalım. 6 adet zincir çekelim 2. sık iğneye batalım trabzan yapalım. 3 zincir çekelim 1 değil 2. ye trabzan yapalım. 3 adet zincir çekelim 2. sık iğeneye batarak trabzan yapalım. 3 zincir çekelim 1 değil 2. ye trabzan yapalım.

3 adet zincir çekelim 2. sık iğneye batarak trabzan yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 7 tane zincir çekelim trabzan tepesine batalım. 5 tane zincir çekelim diğer trabzan tepesine batalım. 5 adet zincir çekelim sıradaki trabzan tepesine batalım trabzan yapalım. 5 tane zincir çekelim diğer trabzan tepesine batalım.

5 adet zincir çekelim sıradaki trabzan tepesine batalım trabzan yapalım. 9 adet zincir çekelim diğer trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım. 7 adet zincir çekelim diğer trabzan tepesine trabzan yapalım. 7 tane zincir çekelim diğer trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım. 7 adet zincir çekelim diğer trabzan tepesine trabzan yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

11 adet zincir çekelim trabzan tepesine batalım trabzan yapalım 4 tane zincir çekelim yan kısma 1 trabzan daha yapalım Aynı yere 1 trabzan daha yapalım.Aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 5 tane zincir çekelim trabzan tepesine batalım trabzan yapalım 4 tane zincir çekelim yan kısma 1 trabzan daha yapalım Aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu şekilde motifler hazırlayarak birleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.