Ortanca Çiçekleri Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere çiçekli tığ oyası yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini ister çeyizlerde ister günlük hayatta kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Çubuk
  • Tığ

Yapımı

Ortanca çiçekleri tığ oyası yapımı için öncelikle 13 tığ battı yapıp devam edelim. 4 zincir çekelim yandakine kapatalım. 4 zincir çekelim ve yandaki tığ battıya kapatalım. 4 zincir çekelim yandakinde kapatalım. 4 zincir çekelim yandakine kapatalım. 4 zincir çekelim ve yandaki tığ battıya kapatalım. 4 zincir çekelim yandakinde kapatalım.

4 zincir çekelim yandakine kapatalım. 4 zincir çekelim ve yandaki tığ battıya kapatalım. 4 zincir çekelim yandakinde kapatalım. 10 tane zincir çekelim ve dönelim üçüncüye girip kapatalım 3 zincirle dönelim. Başına bir alıp yuvaya girelim bir iki iki çekelim. Başına iki alıp girelim önce bir sonra iki iki çekelim.

İlmekleri tek tek çubuklara takalım. Toplam 9 tane yapalım. Yuva içine girelim ilmeği alıp ikizi zincir çekelim ve çubuğa takalım. Başına iki alıp girelim önce bir sonra iki iki çekelim.İlmekleri tek tek çubuklara takalım. Toplam 9 tane yapalım. Yuva içine girelim ilmeği alıp ikizi zincir çekelim ve çubuğa takalım.

Yuva içine girelim ilmeği alıp ikizi zincir çekelim ve çubuğa takalım. Yuva içine girelim ilmeği alıp ikizi zincir çekelim ve çubuğa takalım. 2 zincir çekelim devamındaki ilmeği alıp kapatalım. Araya iki zincir çekip devamındakini alıp kapayalım.

Bu şekilde etrafında dolanalım. Renk değişelim ilmeğin içinden girelim ipi alalım ve çekelim. 4 zincir çekelim ve ikinci ilmeğe girerek kapatalım. Tepesinde kapatalım. 3 zincir çekelim üçüncü ilmeğin içinden girip kapatalım. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.