Origami Tavşan Yapımı – Kağıttan Tavşan Yapımı VİDEOLU Anlatım

171
A+
A-

Merhaba hobiisleri.com takipçileri. Bugün sizlerle çok eğlenceli bir origami olan origami tavşan yapımı konusunu işlemek istiyorum. Renkli kağıtlardan yapılan origami hem küçükler hem de büyükler için eğlenceli bir kağıt oyuncağıdır. Aynı zamanda süs içinde kullanılabilir.

Okullarda eğitim amaçlı ve eğlence amaçlı kullanılan bu kağıttan el yapımı şekillerin farklı şekilleri vardır. Origami tavşan yapımı videolu anlatım ile süs eşyaları yaparken aynı zamanda eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.Origami tavşan yapımı

Kolay kağıt katlama örnekleri işlemek Origami kağıtlarından süs eşyası yapmak, oyuncak yapmak için ve eğitim amaçlı küçük yaş grupları için kullanabilirsiniz. Origami kağıtlarını kırtasiyelerden, internet sitelerinden ve süs eşyaları satan yerlerden satın alabilirsiniz.

Origami Kağıtlarının Kullanıldığı yerler:

Okul öncesi kağıt katlama örnekleri ve yapılışları eğitim gören çocuklar için beceri ve yetenek geliştiren bir faaliyet türüdür. Bu yaşlardaki çocukların hafıza olarak güçlenmesi, el bilekleri ve kas gücünün gelişmesi için etkinlik dersi olarak verilmekte.Origami tavşan yapımı

Tavşan yapımı okul öncesi eğlenceli bir uygulama olan origami, çocukları okul öncesi eğitimde beceri zekasını geliştirme de etkili olan bir etkinlik halini almıştır. Eğitici ve öğretici bir faaliyettir. Sınıf süslemeleri ve küçük yaşlardaki çocuklar için bir oyun haline getirilebilir.

Origami kağıtları şekil olarak geometriktir. Origami okul öncesi eğitimi için origami yaparken yapılacak desene göre kağıt şekillerini bulabilirsiniz. Ve daha çok okul öncesi gemi yapımı gibi konulardan başlanmalı. bunun içinde kolay origami örnekleri yapılışı konumza bakabilirsiniz.Origami tavşan yapımıOrigami Tavşan Yapımı İçin Malzemeler Nelerdir?

 • İstenilen renklerde ve sayıda origami kağıtları.
 • Makas ( gerektiği durumlarda kullanılır )
 • Yapıştırıcı ( gerektiğinde )

Yukarıdaki malzemeler ile okul öncesi kağıt katlama örnekleri kolay ve pratik şekilde origami modelleri yapabilirsiniz. Origami şekillerinin yapılmasındaki kolaylık gerek duyulduğunda kağıdı dışında malzeme kullanılmasıdır. Modeli oluşturmak için genel olarak sadece renkli kağıtlar kullanılır ve katlanarak tavşan şekli verilir.

Kağıttan tavşan yapımı büyüklerin dışında çocuklar içinde eğitici ve beceri geliştirici bir eğlence alanı olabilir. Bunun için küçük yaştaki çocuklar ve okul çağındaki çocukları bu eğlenceli faaliyete yönlendirebilirsiniz.

Origami Kağıtlarından Tavşan Şekli Nasıl Yapılır?

Kare şeklinde alacağınız bir origami kağıdı ile işe başlanır. Kağıdın çift renkli olması yapılan şekli daha net bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Tavşan yapımı canlı renkleri tercih etmek katlama sonunda ortaya yapılan şekli çıkaracaktır.

Kare şeklindeki origami tavşan kağıdın renkli olan kısmını kendinize doğru çevirerek uç köşelerini katlayarak birbiri ile birleştirin. Çapraz olacak şekilde katlanır.Kağıttan tavşan yapımı - Tavşan nasıl yapılır

Kağıt tekrar açıldığında orta çizgi oluştuğu görülür. Buradan iki kağıt uçlarını sağdan ve soldan alarak ortada birleştirin. Altta kalan kısmın ucunu alarak oluşan üçgen şeklinin altına katlayın.

Burası tavşan nasıl yapılır diye soranlar için kuyruk kısmıdır. Bu katlanan ucu bir kerede dışarıya katlayın. Şekil verilen kağıdı ters çevirin ve üçgen olan uç kısmı alarak tavşan kuyruğu oluşturan kısıma kadar katlayın.

Okul öncesi tavşan yapımı kuyruğu geçmeyecek şekilde katlanması önemlidir. Bu şekilden sonra üçgen şeklinde olan kısımdan ikiye katlayarak sağa ve sola tekrar katlayın.

Tavşan şeklinde Origami tavşan yapımı bacaklar bu sırada oluşur. Geriye kalan uç kıvrımları içe doğru katlayın ve açın . Burası tavşanın kulak kısmıdır. Böylece origami yapımı tamamlanır.

Origami tavşan yapımı resimli anlatım

Videolu anlatımla origami tavşan yapımı

Aşağıdaki video galeride sizlere 3 adet basit seviyede origami tavşan yapımı anlatan videolar paylaştım. Videoları izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

[td_block_video_youtube playlist_title=”Kağıttan tavşan yapımı” playlist_yt=”HjE2l_f3JGI, PHoiZnOaW9E, MAhe0FNviu8,” playlist_auto_play=”0″]

Biraz daha ileri seviye kağıttan tavşan yapımı

Bu video galerisinde yukarıdaki galeriye göre daha zor origami tavşan yapımı örnekleri mevcut. Tabi yapımı uğraştırıcı olduğu için tavşan modelleri daha gerçekçi daha güzel görünüyor.

[td_block_video_youtube playlist_title=”Origami tavşan yapımı” playlist_yt=”UEaW0AzrxHk, WsO2_VxPlX0, kOeX5kuW2gQ” playlist_auto_play=”0″]

Origami tavşan modelleri – Kağıttan tavşan yapımı modelleri

Burada sizlere hem kolay hemde en zor origami tavşan yapımı modelleri paylaşıyorum. İçlerinden yapımı ciddi origami tecrübesi gerektiren modeller de var. Yukarıdaki videolu anlatımları inceleyerek kolaylık yapabileceğiniz kağıttan yapılmış tavşan modelleri de mevcut.

Sizinle çok güzel bir origami konumuzun daha sonuna geldik. Sizlere kağıttan zıplayan kurbağa yapımı konumuzu tavsiye ederim bakabilirsiniz. Başka bir origami konusunda buluşana kadar kendinize iyi bakın. İnşallah.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. kemık erdal dedi ki:

  HARIKA BIR SITE COK GUZEL PAYLASIMLAR VAR

 2. baris gecmen dedi ki:

  Gerçekten süper bir site. Sizde bakın istifade edin.

 3. metin bedir dedi ki:

  Evde denedim kardeşime hediye ettim . 😀

 4. Uğur Günen dedi ki:

  Az önce süslü sepet yapımını incelemiştim.Şimdide Origami Tavşan Yapımı – Kağıttan Tavşan Yapımı bu konuya gözattım.Gerçekten gerek görsel bağlamda gerekse de içerik bağlamında mükemmel yazılar yazıyorsunuz.Tebrik ederim.İyi çalışmalar dilerim.

  1. Pınar Güler dedi ki:

   Motive edici yorumunuz için teşekkür ederim

 5. jamit dedi ki:

  cok güzel bi tavsan olmus eline saglık cok guzel olmus begendım

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe