Origami Lale Yapımı – Origami Çiçek Yapımı VİDEOLU Anlatımlı

498
A+
A-

Origami eğitimi konu serilerimize bugün de origami lale yapımı ile devam ediyoruz. Origami kağıtları ile renkli süslemeler ve çocuklarınız için güzel oyuncak şekilleri yapabilirsiniz. Eğlenceli ve öğretici bir yönü olan bu faaliyet için gerekli olan eşyaları kırtasiyelerde ve süs eşyası satılan yerlerde bulmanız mümkün.

Daha önce origami kağıtları ile süsleme yapmadıysanız ve ilk defa yapıyorsanız videolu anlatımlarından faydalanabilirsiniz. Origami lale yapımı ve origami çiçek yapımı gibi başlangıç seviye konularını hem resimli hemde videolu anlatımları izleyerek yapabilirsiniz.Kağıttan lale yapımı resimli anlatım

Daha önce el işi kağıttan lale nasıl yapılır konusu paylaşmıştım. Orada el işi kağıdından keserek ve yapıştırma işlemleri ile lale nasıl yapılır onu anlatmıştım.

Origami öğrenmeye yeni başlayanlar için kolay origami örnekleri, kağıttan zıplayan kurbağa yapımı, okul öncesi kağıttan gemi yapımı, origami tavşan yapımı gibi konulara bakmanızı öneririm.Kağıttan çiçek nasıl yapılır resimli anlatım.

Origami Kağıtlarını Nereden Satın Alabilirim?

Bu kağıtlar kırtasiye, süs eşyaları, avm gibi yerlerde satılmakta. Aynı zamanda internet üzerinden hobi malzemeleri satan yerlerden gerekli olan malzemeleri alabilirsiniz.

Hobiisleri.com olarak bizde sizlere onlarca origami yapılışı konularını yayınlıyoruz. Bakarak yapabilirsiniz. Konularımızın çoğunda videolu anlatımlar mevcuttur. Bu videolardan lale yapımı ya da çiçek yapımı olan içeriği bularak renkli bir süsleme oluşturabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde bulabileceğiniz origami lale yapımı için ister sade ister karışık renkte kağıtlar alarak şekli ortaya çıkarabilirsiniz.Origami lale yapımı resimli anlatım

Lale Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler:

1)Tek ya da çift renk olan origami kağıtlarından kağıttan çiçek nasıl yapılı etiketi.

2)Lalenin ortaya çıkması için origami çiçek yapımı boyaları.

3)Çiçek süslemesi için gerekli olan lale yapımı sim, boncuk, pul, kurdele.

4)Makas ya da maket bıçağı.

5)Renkli yapıştırıcılar.

Kağıttan lale yapımı resimli anlatım

Kağıttan lale nasıl yapılır  adım adım yazılı ve videolu anlatım.

1)Kırmızı ve yeşil renklerde olan iki origami kağıdı alınır. (Renk seçimi serbest) Kağıttan lale nasıl yapılır diyenler için yukarıdaki malzemeler ile kısa sürede bir çiçek yapımının ilk aşamasına başlanır. Kırmızı renkte olan kare kağıdı iki kere katlıyoruz.

2)Katlanan kağıdın dört ucu dışa doğru küçük üçgen şeklini alacak şekilde katlanır. Kağıttan lale yapımı için kıvrılan dört ucun ortası silindir şeklini alacak şekilde açılmalıdır.

3)Bu aşamayı anlamakta zorlanırsanız kağıttan lale yapımı resimli anlatım içeriğine bakınız. Bu aşama sırası ile aşamalı gösterilmiştir. Makas yardımı ile ortası silindir şekilde açılmış şeklin uç kısmını kesiyoruz. Ve burada oluşan delikten içeriye doğru lale sapı olacak şekilde herhangi bir nesne yerleştirebilirsiniz.

4) Lale sapı olacak nesnenin dış kısmı yeşil olan origami kağıdı ile sarılarak yapıştırılır. Kağıttan çiçek şekli için gövde kısmı bu sırada oluşur. Yeşil origami kağıdı ile sarılan gövde lalenin iç kısmına gelecek şekilde yerleştirilir.

5)İç kısımda yer alan gövde ucu için kesilen kırmızı parçalar uç kısmına tek tek yapıştırılır. Kağıttan çiçek yapımı için son aşamalardan biridir. İç kısmına yapıştırılan kağıtlar bittikten sonra. Aynı renkten çiçeğin yapraklarını yapma aşamasına geçilir.

6)Yaprak şekilde kesilen origami kağıdı gövdeye yapıştırılır. Böylece kağıttan çiçek nasıl yapılır diyenler için lale yapım aşaması bitmiş olur. Kurumaya bırakılması gerekir.

Videolu anlatımla origami lale yapımı

Origami lale buketi yapımı

İki adet kağıttan lale yapımı videosu

Sizlere alternatif olması için iki adet daha kağıttan lale yapımı videosu ekliyorum.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe