Örgülü Saç Bandı Yapımı

3.858
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere örgü saç bandı yapımını paylaşacağım. Saç modellerinize çok yakışacak bir aksesuar. Bu örgüyü ister çocuklar için ister yetişkinler için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Örgülü saç bandı için öncelikle 22 zincir çekelim. En sondan bir öndeki ilmeğe batarak başlayalım. Ve sırayla 20 ilmek çıkartalım. Bunları tek tek tığımızdan çıkaralım. İki iki çıkararak başa kadar gelelim.

Bunları tunus işi tekniğiyle yapacağız. Dibi bırakalım bir önüne bata bata gidelim. Tunus işi şeklinde örelim. Bir sıra daha böyle devam edelim. Yüzeylerine batalım ve tığdan çıkarmadan sona kadar örmeye devam edelim. Sonuncuya da batıp geçelim.

Birinci ilmeği tek olarak alalım. Daha sonra iki iki tığın üzerinden çıkaralım. Bu örgüyü 4 parçaya bölelim. Yani beşer beşer dört parça ayıralım. İlmeğin içerisinden 5 tane ilmek çıkaralım.

Tek çıkaralım devamında çift olarak çıkaralım. Hemen bir yanından aynı şekilde devam edelim. Bunu bu şekilde istediğimiz boyuta kadar getirip uzatalım. İkinci şeridi de bu şekilde örerek uzatalım.

İlkiyle aynı boyuta gelene kadar uzatalım. Dibi bırakalım bir önüne bata bata gidelim. Tunus işi şeklinde örelim. Bir sıra daha böyle devam edelim. Yüzeylerine batalım ve tığdan çıkarmadan sona kadar örmeye devam edelim. Daha sonra bu şekilde 4 parça oluşturalım.

İlk çapraz olarak üst üste getirelim ve saç örgüsü şeklinde yapalım. Son olarak bu 4 parçayı bir araya getirelim ve dikelim. Toparlamak için etrafına sık iğne yapalım. Ve son olarak da kendi isteğinize göre birleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.