Örgü Teknikleri – Tığ İşi Örgü Teknikleri Ve Şiş Örgü Teknikleri

Örgü teknikleri sayfasına hoş geldiniz hanımlar. Eğer sizde örgü öğrenmek istiyorum ama bilmiyorum. Nereden başlamalıyım, örgü nasıl örülür, örgü nasıl başlanır, örgü teknikleri nelerdir, tığ işi örgü teknikleri ile şiş örgü tekniklerinin ayrı ayrı anlatımlarını arıyorum ama bulamıyorum. Benim gibi yeni başlayanlar için şöyle resimli, yazılı ve videolu anlatımlarla örgü teknikleri gösterilse ve  bende baka baka öğrensem diyorsanız tam aradığınız sayfaya geldiniz. Örgü tekniklerini araştıran ve örgü öğrenmek isteyenler için bu sayfa sitemizdeki en önemli sayfa olacak. Onlarca örgü dersini bu sayfada bulabilirsiniz. Örgü teknikleri ve örgü eğitimi konusunda belki tam bir akademik çalışma gibi olacak.

Ne mi olacak ? Nasıl mı yapacağız ? Durun anlatayım size. Şimdi en temel seviyeden ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl yapılır, ters örgü nasıl örülür gibi sorulardan başlayarak ileri seviyelere kadar konu konu işleyeceğiz.

Konularımızda resimli anlatım, videolu anlatım ve yazılı açıklamalı örgü anlatımları yer alacak. Ve bu sayfada sizlere tüm örgü teknikleri listeleyeceğim inşallah. Bu sayfa örgü teknikleri için ana sayfamız olacak.

Örgü öğrenmek için çeşitli yollar mevcuttur. Ve bu yolların her birinin kendine göre avantajları ve dez avantajları var. Şimdi sizlere bunları biraz sıralayayım.

 • Öncelikle ilk ve en eski yol olan anneden, babaanneden, yengeden, yani bilen bir tanıdığınızdan size öğretmesini isteyebilirsiniz.
 • Halk eğitim kursları gibi ücretsiz kurslar mevcut. Bu halk eğitim merkezi kursları çeşit çeşit örgü dersleri açmakta. Burada örgü kurslarına gidebilirsiniz. Ancak bunun için kursa devam etmeli ona göre program yapmalısınız.
 • Nako gibi çeşitli örgü dergileri mevcut. Nako örgü modelleri ve nako örgü teknikleri ile sizde nako örgü öğreniyorum diyebilirsiniz.  Bunun içinde dergileri satın alıp almalısınız.
 • Bir çok youtube örgü kanalı mevcut. Kendi kanalımızda dahil olmak üzere bir çok örgü kanalı var ve oralardan öğrenebilirsiniz.  Bunda ise konular çok dağınık ve parça parça oluyorlar.
 • Bir çok örgü sitesi mevcut onlara girip bir şeyler öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Ama bir çoğunda çok laf az iş var. Bir düzen içerisinde örgü dersleri mevcut değil. Örgü teknikleri yarım ve parça parça anlatılmaktadır. Yapılış veya anlatımı şeklinde konuya gidersiniz sadece iki resim atılmış bırakılmış. Soru sorsanız muhatap bulamazsınız.
 • Birde en çok işinize yarayacak olan www.hobiisleri.com ile örgü öğrenme var. Size buradan sonra Hobiisleri.com ile nasıl örgü öğrenebilirsiniz onu anlatacağım.

“Hobiisleri.com ile örgü teknikleri öğrenmenin farkı nedir ?”

Hobi İşleri olarak sizlere örgü teknikleri anlatırken hem yazılı hem resimli hemde videolu anlatımlar sunacağız. Anlatımını yaptığımız her örgü modeli için yeni başlayanlara göre en detaylı ve basit hali ile anlatımlar gerçekleştireceğiz.

Peki bu örgü anlatımlarımız nasıl olacak neler farklı olacak derseniz hanımlar. Misal olarak ilmek atma denince normalde çok basit görünüp sadece bir ilmek atma tekniği gösteriliyor. Ben ilmek nasıl atılır konusunu hazırlarken ilmek nasıl atılır, örgü nasıl başlanır şeklinde google da arama yaptığınızda bir çok farklı farklı videolar siteler konular karşımıza çıkıyor. Ben de tüm bunları okudum taradım baktım. Kaç çeşit ilmek atma tekniği var, bunların farkları nelerdir, düzgün bir örgü için püf noktalar nelerdir gibi tüm detaylarını toplayarak sizin için ilmek nasıl atılır adında tam kapsamlı bir konu hazırladım. Diğer örgü teknikleri konularımızda aynen bu şekilde hazırlanmaktadır.

 • Bu konuda ilmek atma teknikleri hem videolu hemde resimli anlatımla gösterilmiş  anlatılmıştır.
 • İlmek atma tekniği gibi diğer tüm örgü teknikleri konularında bu şekilde detaylı ilmek ilmek anlatılmıştır, videolu ve resimli anlatımlar derlenmiştir.
 • Sizin için onlarca video izlenip en iyilerini derlenmiştir.
 • Ve video galeriler oluşturulmuştur.
 • İlmek nasıl atılır konusuna geldiğinizde ilmek atma işini A dan Z ye öğrenmiş olursunuz.
 • Tığ işi örgü teknikleri için zincir nasıl çekilir konusu aynı şekilde anlatılmıştır.
 • Aynı şekilde haroşa örgü nasıl örülür konusudan da haroşa örgü yapımı baştan sona kadar anlatılmış ve internet alemindeki en iyi dökümanlar sizler için toplanmıştır.
 • Bir örgü tekniği anlatıldığında o örgü tekniği ile yapılmış örgü örnekleri çeşitli örgü modelleri paylaşılmıştır ki size o örgü modeli nasıl görünüyor kavramış olasınız.

“Hobi İşleri ile tığ işi örgü teknikleri öğrenme”

Hobi işleri ile tığ işi örgü teknikleri öğrenmeye var mısınız ? Bu sayfada tığ işi örgü teknikleri sekmesi altında sizlere tığ işi örgü ile alakalı bütün teknikleri listelemeye çalışacağız. Tığ işi nasıl yapılır,  nelerdir, kaç çeşit tığ işi örgü çeşitleri vardır, tığ işi örgü teknikleri nelerdir gibi onlarca soruya cevap bulup baştan sona bir tığ işi örgü eğitimi yapmayı amaçlıyoruz. Sizler için yayımladığımız bu tığ işi örgü dersleri bizim çok önemli. Bundan dolayı oldukça detaylı ve sizlere faydalı olmayı hedef kabul edip konuları öyle hazırlıyoruz.

Eline hiç tığ almamış olup ilk defa eline tığ alıp örgü örmeye başlayacak kişiler için en baştan örgü nasıl başlanır, zincir nasıl çekilir, sık iğne nasıl yapılır, trabzan nedir nasıl yapılır gibi konulardan başlayıp zora doğru gideceğiz. Sonra sizlere tığ işi ile yapılan motif modelleri bebek yelek modelleri, çocuk hırka örnekleri gibi çok güzle örgü modelleri paylaşacağız.

Peki bu tığ işi örgü teknikleri anlatımları nasıl olacak. Kimin hangi tekniği öğrenmeye ihtiyacı varsa bu konuda listeden bulup bakabilir.

Anlatımlarımız yazılı olarak tekniğin anlatılması varsa videolu olarak anlatım ve resimli gösterim ile destekleyeceğim. Bir tekniği size anlatmak için internette onlarca kaynağı tarayıp en iyi em faydalı materyalleri sizin için toparlayıp anlatıyorum.

Facebook Yorum
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe