Örgü Supla Modeli

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere örgü supla modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modeli ile şal, battaniye ve hırka yapabilirsiniz. Dantel modelinden yapılan çiçekli bir supla modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 2 numara tığ

Yapımı

Supla modeli yapımı için öncelikle ipi tığa sabitleyelim. 8 adet zincir çekelim ilkine batıp ipi alalım ve çıkaralım. Sonrasında 9 tane zincirle başlayalım. İki kere ipi dolayalım ve yuvaya batalım.

İki iki iki çıkıp üçlü trabzan yapalım. 6 zincir çekelim ipi iki kez dolayalım yuvaya batalım ve üç seferde çıkalım. 3 tane zincir çekelim iki kere dolayalım yuvaya batalım ve üç seferde çıkalım. Tekrar 6 adet zincir çekelim iki kez dolayıp yuvaya batalım.

İki iki üç seferde çıkalım. Bir 3 zincir bir 6 zincir çekerek sırayı tamamlayalım. 4 tane zincir çekelim iki kere ipi dolayalım 3 zincirli yuvaya batarak önce iki sonra iki çekip ilmeği bırakalım. İki kere dolayalım batalım önce iki sonra iki alıp son ilmeği bırakalım.

5 ilmek olduktan sonra hepsini çıkarıp kapatalım. 4 zincir çekelim ve aynı yuvaya batıp sık iğneyle kapatalım. 6 zincirli yuvada sık iğne yapalım. 4 tane zincir çekelim iki kere ipi dolayalım 3 zincirli yuvaya batarak önce iki sonra iki çekip ilmeği bırakalım.

İki kere dolayalım batalım önce iki sonra iki alıp son ilmeği bırakalım. Hepsini birden çıkarıp kapatalım. İlmekleri kapattıktan sonra birleştirmeyi yapalım.

Uç noktasından tığı batıralım ve sık iğne yapalım. İkisini bağlayalım ve 4 zincir çekip yuvaya sık iğneyle kapatalım. 6 zincirli bölüme de 8 sık iğne yapalım. Bu şekilde birleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.