Örgü Mısır Yapımı / Buzdolabı Süsü

2.544
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örgü modelinden çok şirin mısır yapımı paylaşacağım. Örgü modeli isterseniz dolap süsü olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz de anahtarlık modeli olarak da yapabilisiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Elyaf

Yapımı

Mısır yapımı için sihirli halka yapalım. 3 adet zincir çekelim Tığın başını dolayalım halkanın içine trabzan yapalım. Toplamda 15 adet trabzan yapalım. İlk trabzanın tepesine batalım. 4 adet zincir çekelim aynı yere trabzan yapalım aynı yere toplamda 5 adet trabzan yapalım.

İlk yaptığımız trabzanın başına tığı batıralım ilmeği içinden geçirelim. 2 adet zincir çekelim sıradaki trabzanın tepesine batalım aynı yere toplamda 5 adet trabzan yapalım. İlk yaptığımız trabzanın başına tığı batıralım ilmeği içinden geçirelim. 2 adet zincir çekelim sıradaki trabzan yapalım aynı yere toplamda 5 adet trabzan yapalım. İlk yaptığımız trabzanın başına tığı batıralım ilmeği içinden geçirelim.

2 adet zincir çekelim sıradaki trabzanın tepesine batalım aynı yere toplamda 5 adet trabzan yapalım. İlk yaptığımız trabzanın başına tığı batıralım ilmeği içinden geçirelim. 2 adet zincir çekelim bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Alt kısımda çektiğimiz zincire batarak toplamda 5 adet trabzan yapalım. tığı ilmekten çıkaralım ilk yaptığımız trabzanın tepesine batarak ilmeği içinden geçirelim 2 adet zincir çekelim.

Alt kısımda çektiğimiz zincire batarak toplamda 5 adet trabzan yapalım. tığı ilmekten çıkaralım ilk yaptığımız trabzanın tepesine batarak ilmeği içinden geçirelim 2 adet zincir çekelim. Bu mantıkla ilerleyelim daha sonra da zaltma yapalım yaprağıda yaparak modelin içine elyafları da yarleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.