Örgü Maske Nasıl Yapılır ?

4.451
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ ile örgü maske nasıl yapılır paylaşacağım. Bu zor günlerde maske bulamıyoruz ozaman napacağız kendi maskemizi kendimiz yapacağız. Tığ ile örgü modeli yapımı herkes kolaylıkla yapabilir.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Maske yapımı için ilk olarak 55 adet zincir çekelim. 3. zincire sık iğne yapalım bütün zincire sık iğne ile sırayı tamalayalım. Diğer başa geçince 1 zincir çekelim yan yana sık yapalım toplamda 10 adet sık iğne yapalım yanına 1 adet çekme sık iğne yapalım sıradaki ilemklere trabzan yapalım. Son 11 ilmeğe kadar trabzan yapalım 1 adet çakma sık iğne yapalım

10 adet sık iğne yapalım çevirelim. 1 zincir çekelim yan yana sık yapalım toplamda 10 adet sık iğne yapalım yanına 1 adet çekme sık iğne yapalım sıradaki ilemklere trabzan yapalım. Son 11 ilmeğe kadar trabzan yapalım 1 adet çakma sık iğne yapalım 10 adet sık iğne yapalım çevirelim.

1 zincir çekelim yan yana sık yapalım toplamda 10 adet sık iğne yapalım yanına 1 adet çekme sık iğne yapalım sıradaki ilemklere trabzan yapalım. Son 11 ilmeğe kadar trabzan yapalım 1 adet çakma sık iğne yapalım 10 adet sık iğne yapalım çevirelim. 1 zincir çekelim yan yana sık yapalım toplamda 10 adet sık iğne yapalım yanına 1 adet çekme sık iğne yapalım sıradaki ilemklere trabzan yapalım.

Son 11 ilmeğe kadar trabzan yapalım 1 adet çakma sık iğne yapalım 10 adet sık iğne yapalım çevirelim. Bu şekilde kendime ölçerek istediğimiz boyuta kadar ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.