Örgü Kalemlik Modelleri – 60 Adet En Güzel Örgü Kalem Kutusu Örnekleri

9.266
A+
A-

Hanımlar okullarda başladı. Bundan dolayı sizlere bugün çocuklarınıza çok şık örgü kalemlik modelleri yapabilmeniz için. Kız çocukları için çiçek motifleri ile süsleyebileceğiniz harika örgü kalem kutusu yapabilirsiniz.

Yine erkek çocukları için kahve, mavi, ve gri renkleri gibi  renklerle el örgüsü kalemlikler yapabilirsiniz.  Sizler için derlediğimiz bu örgü kalemlik örnekleri ile çocuklarınıza çok eğlenceli ve doğal kalemlik yapabilirsiniz.

Ayrıca boş zamanları değerlendirme konusunda ve stres atma konusunda en sık başvurulan yöntemlerden biri örgü olduğunu biliyoruz. Örgü örmek inanılmaz derecede zevkli ve her türlü kendini ifade ediş biçimidir.

Örgü kalemlik modelleri

Örgünün kendine has böyle bir özelliği vardır ve adeta insanda bağımlılık yapar. Eskilerden örgü çeşitleri pek fazla görsel örnek olmadığı için sınırlı sayıdaydı. Şimdi ise gelişen teknoloji sayesinde herkesin elinde cep telefonu var interneti var ve kolay bir şekilde hobiisleri.com sitemize girebiliyor ve yüzlerce çeşit örgü modelini görebiliyor ve yapabiliyor.

Soğuk havalar için tunus işi atkı modelleri örmek ister misiniz.

Bu örgü modellerinin en güzel örneklerinden biride örgü kalemlik modelleri olmaktadır. Örgüden kalemlik mi olur, sorusunu duyar gibiyiz. Evet örgüden her şey olabileceği gibi çok güzel el örgüsü kalemlikler de vardır.Örgü kalemlik modelleri

Örgü kalem kutusu örerek, bu yıl çocuklarınızı okula heyecanla gönderebilirsiniz. Sıradan üretilmiş kalem kutularının yerine, kendi el emeği ürünleriniz olan örgü kalemlik hem sizi hem de çocuklarınızı oldukça mutlu edecektir.

Hijyen bakımından da yıkanması kolay olup, kolay kolay eskimemeleri de ayrı bir avantajdır. Ayrıca çocuklarınızın kalemliği, sınıf arkadaşları ile aynı olmadığı için karıştırma gibi bir olayla da karşı karşıya gelmeyecekler.

Örgü kalemlik örnekleri, fermuarlı şekilde olduğu gibi masa üstünde kullanımlar için de çeşitlendirilebilir. Kullanılmayan herhangi bir şişenin etrafına renkli iplerle örgü örerek onu bambaşka bir hale çevirebilirsiniz.

Örgü Kalemlik Yapımı Videolu Anlatım

Örgü tekniklerinden hangisini biliyorsanız o teknikle kalem kutuları örebilirsiniz. Tığ ya da şiş ile örebilirsiniz. Ayrıca Tunus işi örgü tekniğini ve aplike modellerini bir arada kombin ederek oldukça güzel modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Kendinize ve çocuklarınıza kışlık örgü bandana modelleri bakıp örmek ister miydiniz.

Hem kız hem de erkek çocuklarınız için kalemlik örgü modelleri çeşitlerini sayfamızdan görmeniz mümkün. Örgü ile yapılan kalemlikler, kolay temizlenebilme, yer kaplamama, sıradan olmama ve çok amaçlı olma yönünden pek çok avantaja sahiptir.

Çocuğunuz için bir kalemlik örerken aynı zamanda kendinize bir makyaj çantası da tasarlayabilirsiniz. Ya da eşinizin masasına sade ve şık bir kalemlik örebilirsiniz.Örgü kalemlik modelleri

Örgü kalem kutu modelleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Anasınıfı ve kreş çocuklarından tutun da, ilkokul, lise ve hatta üniversite öğrencileri için bile çok fazla model vardır. Sade modeller yapabileceğiniz gibi, abartıdan hoşlananlar için abartılı ve çok süslü modeller de yapabilirsiniz.

Örgü kalemlik kalem kutusu modelleri içinde, fermuarlı, kapalı, iple bağlama şeklinde ya da düğme ve çıtçıtlı kullanımlar bulunmaktadır.

Erkek bebek sahibi anneler erkek bebek örgü pantolon modelleri paylaştığım bu konuya mutlaka baksın.

Kalem örgü kutu modelleri de, sadece kalemleriniz için tasarlanmış ince ve uzun modeller olup çantanızda çok kolay taşıyabileceğiniz modelleri içerir. Kısacası örgünün girmediği şekil, mekan ve model artık yok denecek kadar azdır.

Günden güne örgüye olan merakın, herkes tarafından ve her yaş grubundan arttığı gözlemlenmekte ve örgü örme hobisi hızla yayılmaktadır. Hayal dünyanız ne kadar genişse örgü çeşitleriniz de bir o kadar artmaktadır.

59 adet örgü kalemlik modelleri

Şimdi sizlere birbirinden güzel 59 adet örgü kalemlik modelleri göstermek istiyorum.

Bir sonraki örgü konusunda buluşmak üzere kendinize iyi bakınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. gökhan dedi ki:

  bir şey sormak istiyorum kızıma üzerinde ismi yazılı örgü tipi kalemlik yaptırmak istiyorum mümkünmü yada yapan varsa o kişinin cep numarası

  1. Pınar Güler dedi ki:

   İnşallah en kısa sürede bu konuda bir video çekeceğiz. https://www.youtube.com/channel/UCgfO8UGsaxZdl_3s8Vf-CRA?sub_confirmation=1
   Kanalımıza abone olup yeni videolarımızdan haberdar olun.
   Size mail hesabınızdan cevap yazıyorum.

  2. Hatice dedi ki:

   Halen kalem kutusu yaptımak istiyorsanız yardımcı olabilirim.
   [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz

 2. Hatice dedi ki:

  Kalem kutusu yaptırmak isteyen varsa yardımcı olabilirim.