Örgü Gül Yapımı Resimli Anlatım – Tığla Gül Yapımı Ve Açıklaması Videolu

Kolay Örgü Gül Yapımı

Tığ işi kolay örgü gül yapımı konumuza hoş geldiniz güzel ve becerikli hanımlar. Şimdi sizlere tığ ile çok hoş ve yapımı kolay  dantel gül yapımı anlatmaya çalışacağım. Örgü öğrenmeye yeni başlamışsanız ve şöyle çok güzel bir örgü gül modeli yapmak istiyorsanız bu kolay gül yapımı videolu anlatımı çok hoşunuza gidecek.

Eğer benim gibi tığ işi örgü modelleri yapmayı çok seviyorsanız yukarıdaki videolu anlatımla örgü gül yapılışı yanına aşağıda size detaylarını anlatacağım örgü gül yapımı resimli anlatım kısmı çok işinize yarayacak.

Örgü gül yapımı - Tığ işi kolay gül yapımı

Örgü gül yapımı – Tığ işi kolay gül yapımı

Bu güzel tığla gül yapımı konusunu yukarıda sizlere videolu anlatımla açıklamaya çalıştım. Şimdi ise aynı örgü gül için kolayca örgüden gül nasıl yapılır resimlerle adım adım anlatmaya başlayalım.

Bu örgü modelinin nasıl yapıldığını daha kolay kavramanız için bu görsel anlatımı hazırladım sizin için. Gülümüzü örgülü süs yastıklarınız varsa onlara motif olarak kullanabilirsiniz, anahtarlık olarak, örgü çantalarınıza, çetiklerinize, örgülü botlarınız varsa ve birçok yerde motif olarak, süs olarak kullanabilirsiniz.Örgü gül yapımı - Tığ işi kolay gül yapımı

Basit Örgü gül yapımı için gerekli malzemeler:

  • Pamuklu el örgü ipi ( pembe renk)
  • Bir numaralı tığ
  • Makas
  • İğne ve iplik

Kolay örgü gül yapımı için bilmeniz gereken örgü teknikleri

  • Sık iğne yapımı
  • Tekli trabzan yapımı
  • Üçlü trabzan yapımı

Resimli anlatımla kolay örgü gül yapımı

Galeride her resmin altında resmin açıklaması mevcut.

Gülünüzü amacına göre ne kadar büyük olmasını istiyorsanız  karar verip ona göre zincir sayısını çekin. Benim örnekteki gülüm için yaptığım zincir sayısı 124 tane zincirden oluşmakta.

Zincir yapımı bittikten sonra  son altı zincirden geriye doğru batıyoruz ve üçlü trabzan yapıyoruz. Tığımıza ip alıyoruz zincirin üzerinde üç zinciri boş bırakıyoruz ve dördüncü zincire batıyoruz üçlü trabzan yapıyoruz ve üç tane ara zincir çekiyoruz.

Penye İpten Sırt Çantası Yapımı – Penye İpten Çanta Yapımı Videolu

Tığımıza ip alıyoruz ve biraz önce battığımız yere tekrar batıyoruz ve trabzan yapıyoruz. Alt sıradan üç zincir boş bırakıyoruz dördüncü zincire batıp trabzan yapıyoruz, bu tekrarlar ile sırayı tamamlıyoruz.

Ara üç zinciri çekiyoruz. Üç zincirden sonra alt sıradaki dördüncü zincire batıyoruz ve üçlü trabzan yapıyoruz. Aynı zincire iki kez batıyoruz, yapılan aynı tekrarları görüyoruz. İkinci sıraya geçerken iki zincir çekin ve yaptığımız üç tane ara zincire batarak iki tane üçlü trabzan yapın.

Üç Boyutlu Çiçek Yapımı – 3D Örgü Çiçek Yapımı Resimli – Videolu Anlatım

İki ara zincir çekiyoruz ve aynı ara zincire iki daha iki tane trabzan çekiyoruz. Alt sıradaki ara zincire iki tane trabzan çekiyoruz.

Bu ara zincir için iki tane ara zincir çekip yine iki tane trabzan yapıyoruz. Sonra diğer üçgen görünüme geçiyoruz, alt sırada yaptığımız üç tane ara zincire batıp aynı örgü sırasını uyguluyoruz. Aynı yere iki tane trabzan yapıyoruz ve iki tane ara zincir çekip yine aynı yere batarak iki trabzan daha çekiyoruz.

Örgünün ikinci sırası bu şekilde devam ediyor. Yaptığımız üç tane ara zincirin üzerine iki tane trabzan iki ara zincir ve trabzan ile dolduruyoruz.

Üçüncü sıraya geçerken üç tane zincir çekiyoruz. Alt sıradaki trabzanın tepesine batıp üçlü trabzan yapıyoruz. Sonraki alt trabzan tepesine batıp trabzan yapıyoruz. Alt sıradaki iki tane ara zinciri üç tane yan yana üçlü trabzan ile dolduruyoruz.

Puf Çiçek Yapımı Videolu Anlatım – Yumuşacık Örgü Çiçek Yapımı

Sonraki alt sıradaki trabzan tepesine batıp yine bir tane trabzan yapıyoruz ve sonraki iki trabzan tepesine sırayla iki tane tekli trabzan yapıyoruz.

Sıradaki trabzan tepesine batıp üçlü trabzan çekiyoruz, iki tane ara zincirin içine üç tane trabzan yapıyoruz , bu sıra ile sıramızı tamamlıyoruz.

Bu son sıramız, amaç kavisler oluşsun. Ara zincire üç kez batıp üçlü trabzan yapıyoruz. İki modül arasına kavis oluşması için ortaya iki tana sırayla tekli trabzan yapıyoruz. Tekli trabzandan sonra üçlü trabzan yapıyoruz alt sıradaki trazan tepesine batıyoruz.

Tekrarlara devam ederek sırayı tamamlıyoruz. Burada daha iyi anlatabilmek için trabzan takibini göstermek istedim.

Videolu Anlatımla Tığ İşi Örgü Gül Yapımı

İşte gül örgümüz bitti. Son bir zincir çekip ipi kesiyoruz ve arkada bu kesilen ipi örgünü içine saklıyoruz.

Bu örgümüzün iç kısmı daha sıkı dolayıp dışa doğru daha gevşek dolayarak örgüyü kendi etrafında sarıyoruz ve pembe iple alt tarafından dikiyoruz.

Örgü gül yapımı - Tığ işi kolay gül yapımı

Örgü gül yapımı – Tığ işi kolay gül yapımı

Şimdi bu şahane örgü gül motifimizin yanına bir tane yem yeşil örgü yaprak gitmez mi elbette gider. Onun için

Örgü yaprak yapımı videolu anlatım konusuna bakınız.

Örgü gül yapımı - Tığ işi kolay gül yapımı

Örgü gül yapımı – Tığ işi kolay gül yapımı

Örgü gül yapımı - Tığ işi kolay gül yapımı

Örgü gül yapımı – Tığ işi kolay gül yapımı

Evet hanımlar örgü gül yapımı anlatımlı konumuz burada bitti. İnanın burada örgü tarifi yapmak yayınlamak bana çok zevk veriyor.

Burada yaptığımız yünden gül yapımı konusu umarım hoşunuza gitmiştir.

Bir sonraki konumuzda buluşana kadar kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
6
2.8

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe