Örgü Gül Yapımı

41
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere örgüden gül yapımı paylaşacağım. Bu motifi isterseniz patik, yelek, gibi farklı örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • İki renk orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Gül yapımı için öncelikle zincir çekerek başlayalım. 65 zincir oluşturalım. Sonrasında tığa dolayalım geriye doğru 5. zincire bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tığa dolayalım aynı zincire bir trabzan daha yapalım.

3 zincir oluşturalım tığa dolayalım iki defada çekip trabzan yapalım. V şeklinde ilerleyelim. 3 zincir çekelim tığa dolayalım aynı zincire bir trabzan daha yapalım. 3 zincir oluşturalım tığa dolayalım iki defada çekip trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tığa dolayalım aynı zincire bir trabzan daha yapalım.

3 zincir oluşturalım tığa dolayalım iki defada çekip trabzan yapalım. Bu şekilde sırayı bitirelim. 3 zincir çekelim çevirelim tığa dolayalım aynı zincire trabzan yapalım. Trabzanları biraz uzun tutalım. Aynı yuvaya 6 tane trabzan yapalım. Sıradaki yuvaya trabzan yapalım.

Üçgen şeklindeki yuvaya yapalım. Hiç zincir çekmeden devam edelim. Bu şekilde sıra sonuna kadar her yuvaya 6 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim yuvanın dibine başına dolamadan batalım. 1 zincir çekelim ipi uzun bırakalım. İpi iğneye geçirelim son ilmeği geçirelim ve yaprağı oluşturalım

Yeşil ipi alalım ve 12 zincir çekelim. 2. zincire başına dolamadan batalım. İlmeği alalım dolayıp tek seferde çekelim. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim ve hepsini birlikte dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.