Örgü Çiçek Motifi Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere örgü çiçek motifi yapımını paylaşacağım. Bere, atkı, yelek ve patik gibi örgüleri süslemek için kullanabileceğiniz bir örgü örneği. Bu örgü motifini her türden iple yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Yün ip
  • 8 numara tığ

Yapımı

Çiçek motifi yapımı için ilk olarak sihirli halka yaparak başlayalım. Sihirli halkayı yaptıktan sonra 10 adet sık iğne yapalım. Sık iğneleri sıkı bir şekilde yapalım. 10 sık iğneyi tamamladıktan sonra kalan küçük ipi çekelim.

Başladığımız noktaya batalım ve önce küçük ipi dolayalım ardından diğer ipi dolayalım ve çıkaralım. Tekrar ipi tığa dolayalım ve çıkalım. 3 adet zincir çekelim ve bir kez dolayalım. Yandaki boşluktan tığı geçirelim.

Tekrar ipi alıp çıkalım. Tığa bir kez dolayalım iki taneden geçirelim. Tığa tekrar ipi dolayalım aynı noktadan geçirelim. Bu şekilde ikili trabzan yapalım. 3 defa daha zincir çekelim. Yandaki noktaya batıp çıkartalım.

İlk gözü bu şekilde tamamlayalım. 3 adet zincir çekelim ve bir kez dolayalım. Yandaki boşluktan tığı geçirelim. Tekrar ipi alıp çıkalım. Tığa dolayalım ikisinden çıkaralım. Aynı şekilde devam ederek üstleri tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.