Örgü Bileklik Yapımı

229
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere hem halhal hem bileklik olarak kullanabileceğiniz bir çiçekli bileklik modeli paylaşacağım. Günlük olarak kullanımda harika bir bileklik modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta örgü ipi
  • 2 numara tığ

Yapımı

Örgü bileklik modeli için öncelikle ikili trabzan yapalım. 5 zincir çekelim yuvanın içerisine girip sık iğneyle bağlayalım. 2 zincir çekip bir kez alalım ikili trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inelim ve bağlayalım. İki zincir çekelim iki trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inerek bağlayalım.2 zincir çekip bir kez alalım ikili trabzan yapalım.

İki zincirle aşağı inelim ve bağlayalım. İki zincir çekelim iki trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inerek bağlayalım.2 zincir çekip bir kez alalım ikili trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inelim ve bağlayalım. İki zincir çekelim iki trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inerek bağlayalım. İki zincirle aşağı inelim ve bağlayalım.

İki zincir çekelim iki trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inerek bağlayalım.2 zincir çekip bir kez alalım ikili trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inelim ve bağlayalım. İki zincir çekelim iki trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inerek bağlayalım. Tepeye kaydırma yöntemiyle bağlayalım ve çiçeği oluşturalım.

2 zincir çekelim ve boncuklardan takalım. 6 tane zincir çekelim tepeye bir alalım üç bırakıp batalım ve ikili trabzan yapalım. 5 zincir çekelim aşağı inelim ve sık iğneyle bağlayalım. 2 zinciri çekelim tepeye bira alalım ikiyle aşağı inelim ve bağlayalım. 2 zincir çekip ikili trabzan yapalım. 1 ilmek bırakalım ve içeriden geçirelim.

Kaydırmayla bir seferde bir alalım yan tarafına bir zincirle iniş yapalım. 2 zincir çekelim ikili trabzan yapalım. Aynı işlemi tekrar yapalım. İki zincir çekelim iki trabzan yapalım. İki zincirle aşağı inerek bağlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.