Örgü Bebek Pantolonu Yapılışı Anlatımlı – Bebek Pantolonu Nasıl Örülür

12.984
A+
A-

Örgü bebek pantolonu yapılışı anlatımlı resimli

Merhaba hanımlar şimdiki konumuz çok ilginç. Tığ ile kız çocuğu için örgü bebek pantolonu yapılışı anlatımlı konusu olacak.

Bu konudaki pantolon örgümüz de çok basit,  ilgi çekici ,biraz emek isteyen bir çalışma. Esasında bu örgü bebek pantolonu yapılışı hanım dilendi beye beğendi modeline benzer bir model temel alınarak yapılıyor.

Örgü bebek pantolonu yapılışı

Tığ ile yapılan bu bebek örgü pantolon yapılışı cidden çok kolay. Çünkü hiç zor, karmaşık bir model, motif yok. Ayrıca delikli yapısı ile giyinmek için bu bebek pantolonu altına benzer renkte bir şey giyilmeli veya altına bir astar dikilmesi soğuk havalarda giymek için iyi olur.

En güzel örgü bebek pantolon modelleri konusuna bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şimdi yavaş yavaş sizlerle adım adım bebek pantolon örgü modelleri anlatımlı yapmaya başlayalım.

Örgü bebek pantolonu yapılışı

Yuvarlak oluşturuyoruz, iki zincir çekiyoruz, iki tane ikili trabzan yapıyoruz, bir tane ara zinciri yapıyoruz, üç tane ikili trabzan yapıyoruz.

Toplam sekiz tane üçlü trabzan yapıyoruz. Son trabzandan sonra bir ara zincir çekiyoruz ve ilk çekilen iki zincirin tepesine batıyoruz. Yuvarlağımızı da trabzanların sıralı duracak şekilde topluyoruz ve fazla olan ipi kesiyoruz.Örgü bebek pantolonu yapılışı

İkinci sıraya geçerken iki zincir çekiyoruz ve iki tane ikili trabzan yapıyoruz. Bir ara zincir çekiyoruz, üç tane ikili trabzan yapıyoruz.

Bunları alt sıradaki birinci ara zincirin içinde birleştiriyoruz. Alt sıradaki ikinci ara zincirin içine de üç tane ikili trabzan yapıp bir ara zincir ile sırayı tamamlıyoruz.

Kızlar tığ işi örgü pantolon nasıl örülür görmek için bu konuya bakınız.

Sıra bitince bu sırayı başlangıç parçamız ile birleştirmiyoruz, üst sıraya geçiyoruz, birleştirmediğimiz yer bizim bacakların iç kısmı olacak.Örgü bebek pantolonu yapılışı

Üçüncü sıra da iki zincir çekip iki tane ikili trabzan yapıyoruz ve bir tane ara zincir çekiyoruz.

Sonra da yine üç tane ikili trabzan yapıyoruz ve bu trabzanları alt sıradaki ara zincirin içinde birleştiriyoruz. Aynı şekilde devam ediyoruz.

Örgü bebek pantolonu yapılışı

Örgü bebek pantolonu yapılışı

Burada dört sıra yaptık örgümüzü . Katlıyoruz parçamızı.Örgü bebek pantolonu yapılışı

Örgümüzün parçası 24 cm olunca hazır.Örgü bebek pantolonu yapılışı

Paçaların kenarlarını tığ ile sık iğne yaparak birleştiriyoruz.Örgü bebek pantolonu yapılışı

Sık iğnemizin yakından görünümü bu şekilde.

Örgü bebek pantolonu yapılışı

Bir tane paçamız hazır. Kısa paçanın olduğu yere kadar yaptık. Çocuğumuzun boyu kadar paçaların örmesini uzatabilirsiniz. Paçanın sonunda bir sıra sık ikili trabzan var.

Çocuk pantolonun en aşağısı da lastik örgüye benzeyen Selanik örgü ile bitiriliyor:  dik şekilde sekiz zincir çekiyoruz ve ikinci zincire batıp tığımıza ip alıyoruz yarım trabzan yapıyoruz.

Minik paşa anneleri sizlere erkek bebek örgü pantolon modelleri paylaşmak istiyorum.

Sıra dönüşünde tığımıza ip alıyoruz örgümüzün üstünde oluşan delik örgüye batmıyoruz, oluşan deliklere de batmıyoruz.

Onların altında ilmeklere batıyoruz ve yarım trabzan yapıyoruz. Her iki paçamıza bu öğrendiklerimizi uygulayıp elimize son baharlık çocuk pantolonumuzu alıyoruz.Örgü bebek pantolonu yapılışı

Hanımlar örgü bebek pantolonu yapılışı anlatımlı konusu burada bitti. Buraya kadar elimden geldiği kadar sizlere kolay bir şekilde bebek pantolonu nasıl örülür anlatmaya çalıştım.

Eğer bebek pantolonu kaç ilmekle örülür derseniz bu bebeğinizin yaşına göre değişir. Elinizde tığ ölçerek bakabilirsiniz. Benim de bir oğlum var 7 aylık ama yaşında gibi boyu posu var.

İnşallah elimden geldiğince bundan sonra da sizlere bebek pantolon örgü modelleri anlatımlı konuları anlatmaya devam edeceğim.

Bende ona göre ölçerek örüyorum.

Bir sonraki örgü konumuzda buluşana kadar kendinize iyi bakınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.