Nohut Örneği Yapılışı Türkçe Videolu – Nohut Örneği Nasıl Örülür

Merhaba sevgili örgü severler şiş örgü teknikleri örgü derslerimize nohut örneği yapılışı ile devam ediyoruz. Hanımlar arasında nohut nasıl yapılır şeklinde bahsedilen bu örgü modelinin çok geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Her örgü teknik konusunda olduğu gibi bunda da detaylı bir şekilde nohut örgü modeli yapımı hakkında bir çok bilgi vereceğim ve nohut örneği nasıl örülür kafanızda her hangi bir soru kalmayacak.

Nohut örgü modelleri ile inanılmaz güzellikte nohut bebek battaniyesi yapılabilir. Hatta çok güzel nohut örgü şal yapılışı için kullanabilirsiniz. Nohut örgü modeli yapımından önce sizlere işkembe örneği ve waffle örgü tekniklerini anlattık. Bu ve buna benzer şiş örgü teknikleri öğrenmek için örgü teknikleri adlı konumuza bakabilirsiniz. Yine tığ işi örgü teknikleri konumuza da bakmanızı tavsiye ederim.

Nohut örneği konumuzda hangi başlıklar yer alacak

Nohut örneği modelinin kullanıldığı yerler

Çok amaçlı olan bu örgü modelinde nohut örneği bebek battaniyesi ve birçok giyim örgüsü yapılabilir. Bebekler için küçük çaptaki renkli battaniyeler için ilmek sayısı arttırılarak alınır. Battaniyenin boyutuna göre ilmek sayısı artacak, örülüş şekli yukarıdaki aşamalar gibi olacaktır. Aynı zamanda bu model ile güzel ve şık hırkalar örebilirsiniz.

Nohut örgü çanta yapımı

Nohut örgü , kullanım alanı bakımından giyim ve kıyafet konusunda tercih edilen modellerden biridir. Kalın işlemeleri ve çift yüzlü görünümü ile şık bir görsellik yakalanan örnektir. Örgü hırka modelleri için en çok tercih edilen örgü örneği arasındadır. El becerisine göre örme şekli değişir.

Nohut örgü battaniye, yelek, süveter, şapka, eldiven, kazak, atkı ve daha birçok alanda kullanabileceğiniz eşyaların yapımında göz alan modellerden biridir.

Nohut örneği nasıl yapılır sorusuna birçok örnek giyim ve eşya model örneği vardır. 3’lü kombinler yaratabilirsiniz. Şaka, eldiven ve atkı kombinleri ile takım yapabilirsiniz. Nohut modeli ile çocuklarınız için de bu kombinden faydalanabilirsiniz.

Nohut örneği yapılışı anlatımlı

Nohut modeli nasıl yapılır diyenler için aşağıda aşamalı olarak örgü yapılışı anlatılacaktır. Bu sıralama ile gidildiğinde nohut şeklinde oluşacak örgü motiflerini görebilirsiniz.

Nohut örgü örneği dört ve dördün katları olan ilmek sayıları ile örgünün düz yüzünden kurulur. Bundan dolayı şişinizde dilediğiniz kadar ilmek aldıktan sonra bir sıra ters örün dönüşte örgünün düz yönünde örgümüzü kuracağız. Gerisini videodan izleyip detayları görebilirsiniz.Nohut örneği nasıl yapılır

Nohut örgü modellerine başlarken şişe doladığımız ilmekleri arka yüzü olacak şekilde ters örülerek başlanır. Böylece örgünün ön yüzünde 1 sıra boyunca ters örgü oluşturulmuş olur. İri nohut örneği olması için ipi kendimizden tarafa çevirip 1 ilmek örülür.

Nohut örgü modeli yapılışı için ikinci aşama; kendimize çevirip aldığımız ilmeği şişten çıkarmadan ip dolanarak içinden geçirilir. Böylece ön yüz için ters örgü yapmış oluruz.

Örneğin üçüncü aşaması; ters örgü yapıldıktan sonra ilmeğin yanında kalan diğer 3 ilmeği birlikte aynı anda alıp ip dolayarak kesme işlemi gerçekleşir. Alınan bu 3 ilmek nohut modelinin orta kısmını oluşturur.

Örgü nohut örgü yapımı dördüncü aşaması; 3 ilmeği 1 ilmek haline getirmek için tekrardan 3 ilmek alınır kesilirken ip dolanarak içinden çekilir. Ardından gelen ilmek örülmeden diğer şişe geçirilir ve nohut modeli yuvarlak hali alır.

Nohut örneği nasıl örülür diyenler için beşinci aşama; 1 ilmek ile 3 ilmek oluşturmak için ipi 2 kere dolayıp tek ilmek içinden geçiriyoruz. Oluşan bu üç ilmeği tek seferde kesip nohut modelini bu aşamada oluşturuyoruz. Böylece 5. sıradan sonra 1. Aşamaya geri dönerek örgüyü bu şekilde uzatabiliriz.

Videolu anlatımla nohut örgü nasıl yapılır ?

Nohut örgü anlatımımız dışında nohut örneğinin yapılışı videosu vardır. Anlaşılmayan yerleri durdurarak izleyebilir, ona göre modeli çıkarabilirsiniz. Çok amaçlı olan bu modelin örneği kısa süre içinde çıkarabilirsiniz.

Nohut örneği yapılışı hakkında bilgi sahibi olmayanlar için pratik ve kolay anlatımlar ile daha basit hale getirdik. İlk defa örgü nohut modeli yapacaklar için sizlere nohut örneğinin yapılışı videosu paylaşıyorum. Örgü esnasında anlaşılmayan bir durum olduğunda yorum yazarak sorabilirsiniz. Videolu nohut örgü yapılışı ile canlı anlatımı durdurarak inceleyebilir ve nasıl yapıldığı hakkında daha görsel bir avantaj yakalarsınız.


Farklı bir teknikle nohut örneği yapımı

Nohut örneği yapımında bu videoda farklı bir teknik var. Aslında temelde her şey aynı. Yine başka bir sıra ters örüyoruz. 1 ilmekten 3 ilmek çıkarırken yukarıdaki videoda bir ilmeğin içerisinden 1 ters ,1 düz ve 1 ters ilmek çıkartıyorduk . Bunda ise bir ters bir kere dola bir ters ilmek çıkartıyoruz. Birde örgünün başında direk üç ilmek keserek başlıyoruz.  Hangisi kolayınıza gelirse. Anlamadığınız yerleri yorum kısmında sorabilirsiniz.


İri nohut örneği nasıl yapılır ?

Evet hanımlar geldik şimdi iri nohut örneği yapımı kısmına. Bu videoda gösterilen nohut örgü modeli normale göre daha iri bir nohut örgü modeli. Nohutlarımız yani pıtırcıklarımız çok daha iri oluyor bu modelde.

Nohut örneği bebek battaniyesi yapımı ( Bülbül tükürüğü )

Şimdi size kısa bir hikayecik tarzında bir şey anlatmak istiyorum. Derya Baykal programında nohut örgü yapımı anlatılıyordu. Ve bir kadın nohut örneğine bülbül tükürüğü demişti. Ve bülbül tükürüğü örneği ile bebek battaniyesi yapmıştı. Size bu videoyu paylaşmak istiyorum.


Nohut örgü modelleri resimli galeriler serisi

Nohut örneği ile yapılmış örgü modelleri paylaşmak istiyorum şimdi size hanımlar. Örgü bebek battaniyesi örneklerinden hırka modellerine oradan örgü bere modellerine kadar bir çok nohut örneği örgü modelleri galerilerimiz var.

Nohut örneği bebek battaniyesi modelleri


Nohut örneği kazak modelleri


Nohut örgü modeli atkı, boyunluk ve bolero örnekleri


Nohut örneği örgü bere ve şapka modelleri


Nohut örneği hırka ve yelek modelleri


Nohut örgü modelleri

Bu galerimizde ise sizlere ortaya karışık nohut örgü modelleri paylaşıyorum. İçinde örgü patik de var nohut örneği çanta modelleri de.

Evet hanımlar bir örgü anlatımımızın daha sonuna geldik değil mi. Sizinle daha bir çok tığ işi örgü ve şiş örgü teknikleri anlatacağız. Nice güzel örgü modelleri anlatımı yapacağız.

Bizi takip etmeyi unutmayın hanımlar. Diğer tığ örgü teknikleri için tığ işi örgü teknikleri konumuza bakmayı unutmayın.

Facebook Yorum
2
4.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. maria rosa sotomayor medina dedi ki:

    quiero aprender

    1. Pınar Güler dedi ki:

      Cómo puedo ayudar?

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe