Nergis Çiçeği Kare Lif Modeli

Lif
10.845
A+
A-
  • 3 renk lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Merhaba arkadaşlar Bugün yine harika bir model anlatacağım sizlere. Hem bebek battaniyesi hem yelek hemde harika bir lif modelinin nasıl yapıldığını paylaşacağım sizlerle.

Öncelikle 6 zincir çekip ilk zincirin içine batarak bir tane halka oluşturuyoruz sonra 3 tane zincir çekil hakanın içine trabzan yapıyoruz ve iki tane halka üst üste yapmış oluyoruz tekrar 3 zincir çekip ikinci halka in içine yine trabzan yapıyoruz bunun gibi 21 tane halka arka arkaya yapıyoruz.

Bir üst sırayı yapmak için birinci halayı atlayıp ikinci hakanın içine iki tane fıstık yapıyoruz tekrar bir tane halka atlıyoruz ikinci hakanın içine iki tane fıstık yapıyoruz sıra sonuna kadar bu işlemi devam ediyoruz. Bir üst sırayı yapmak için yapmış olduğumuz iki fıstığın içine tekrar iki fıstık yapıyoruz ve ikişer tane ara zincir çekerek sıra sonuna kadar örüyoruz.

Çiçeklerimiz için önce sarı ilimiz ile ilk iki fıstık arasına bir tane fıstık yapıyoruz 3 zincir çekip dibine batıyoruz kasılma olmasın diye 4 zincir çekip bir sonraki iki fıstık arasına sık iğne ile sabitliyoruz tekrar 4 zincir çekip bir sonraki iki fıstık arasına yine bir tane fıstık yapıyoruz sıra sonuna kadar örmeye devam ediyoruz ve beyaz ipimiz ile bir üst sırada Çiçeklerimizi yapmaya başlıyoruz.

Modelimizin daha detaylı anlatımlı yapımı için dilerseniz videomuzu izleyelim nasıl yapıldığını hep birlikte görelim.19:42

Konuşma SonuBir mesaj yaz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.