Mutfak Havlu Kenarı Yapımı

5
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere mutfak havlu kenarı yapımını paylaşacağım. Herkesin kolayca örebileceği tığ işi bir örgü modeli. Çeyizlerde mutlaka bulunması gereken havlu kenarlarından biri.

Malzemeler

  • 7 numara tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Havlu kenarı yapımı için havlu kenarı yaparak başlayalım. 2 zincir çekelim 3. ye batıp alt zeminini oluşturalım. 3 tane zincir çekelim tepeye bir alalım kutucuğa girip trabzan yapalım. Aynı yuvaya tekrar girelim ikili trabzan yapalım. 8 tane zincir çekelim.

4. kutucuğa sık iğneyle batalım. 15 zincir çekelim geri gelip aynı kutucuğun içerisine bağlayalım. 8 zincir oluşturalım. tepeye bir kez alalım 4. ye atlayıp ikili trabzan yapalım. Yanına bir ikili trabzan daha yapalım. 3 tane de zincir çekelim araya. Yana geçip üç ikili trabzanla dolduralım.

8 zincir çekelim 4.ye batıp kapatalım. 15 zinciri çekelim tekrar aynı kutuya girip bağlayalım. 4. kutunun içerisine sabitleyelim. Bir alt zemini oluşturalım. 3 zincir çekip çevirelim içerisine aynısından yapalım.

8 zincir çekelim tekrardan dibine sık iğneyle bağlayalım. Yuvanın içerisine girip bir sık iğne yapalım. İki tane sahte sık iğne yapalım. Tepeye alalım ve 4 tane de ikili trabzan yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.