Mozaik Motif Yapımı

2.917
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere mozaik motif yapımını paylaşacağım. Bu motiften iki tane yaparak gözlük kılıfı da yapabilirsiniz. Çeşitli eşyalar için örebilirsiniz. Renklerini değiştirerek örgü motifimizi daha da süsleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Majestic renkli ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Mozaik motif yapımı için öncelikle sihirli halka yapalım. 12 tane ikili trabzan dolduralım. Sonra ipi çekip kapatalım. 3 zincir çekip tepeye bir alalım. Çektiğimiz zincirin tepesine bir alalım.

Her bir sıraya iki tane batarak iki tane dolduralım. Sonuncuya da birlikte batarak diğer renge birleştirelim. Ardından yapımına başlayalım. Bir zincir tepeye ilmek almadan yan tarafa atlayalım.

Bir zincir çekelim tepeye ilmek almayıp yana geçelim. Sık iğneyle aralarına birer zincir çekerek modeli bu şekilde dolanalım. Bir zincir çekip tepeye ilmek almadan yan tarafa geçelim. Bir diğer ipe geçelim. Üç zincir çekelim boşluğa batalım.

Etrafını bu şekilde dolanarak bitirelim. Bu şekilde bir yuvarlak oluşturalım. Sık iğneyle batalım içerisinden geçirelim. İki iki çıkaralım ve kilitleyelim. İki kez tepeye saralım içinden geçirelim iki iki çıkaralım.

İçinden geçirdiğimize sık iğneyle kilitleyelim. Hiç boş atlamadan sık iğne yapalım bu şekilde devam edelim. Üç kez saralım bir atlayıp iki iki çıkaralım. Sonuncuyu da hepsiyle çıkaralım. Sırayı takip eden trabzanın üzerine batalım. Ortaya kadar gelelim.

üç kez saralım yan taraftan iki iki çıkarıp son ikiyi tığda bırakalım. Bu şekilde yaparak devam edelim. Motifimizi bu sıralarla yaparak tamamlamış olacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.