Motifli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

1.136
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere motifli yuvarlak lif modeli paylaşacağım. Lif modelinin yapımında motifin sayılarını fazla yaparak supla yapımı olarak da kullanabilirsiniz. Aynı ölçüde yaparak bardak alttlığı olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif lipi
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Motifli lif yapımı için ilk olarak beyaz ipimizle 7 adet zincir çekelim. İlk zincire batarak halka şekli verelim. Daha sonra 1 zincir çekip 1 adet fıstık yapalım 3 adet zincir 1 fıstık 3 adet zincir 1 fıstık yapalım. Fıstık sayımız 6 tane olacak. Daha sonra fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım. 3 adet zincir çekelim diğer dilime geçelim fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine

1 fıstık daha yapalım. 3 adet zincir çekelim diğer dilime geçelim fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım.Bu sırayı bu şeklide tamamlayalım. Daha sonra fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 adet fıstık yapalım ve hepsini birden kapatalım. 3 adet zincir çekelim.

Fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 adet fıstık yapalım ve hepsini birden kapatalım. 3 adet zincir çekelim. Fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatalım.

Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 adet fıstık yapalım ve hepsini birden kapatalım. 3 adet zincir çekelim. Fıstık tepesine 1 fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 adet fıstık yapalım ve hepsini birden kapatalım. 3 adet zincir çekelim. Bu şekilde 7 adet motif yapalım daha sonra da birleştirelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.