Motifli Masa Örtüsü / Runner Modeli Yapımı

1.255
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere masa örtüsü modeli yapımı ile karşınızdayım. Örgü modeli yapımını isterseniz runner modeli olarak da kullanabilirsiniz. Modeli isterseniz sehpa modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta farklı renkler de ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için sihirli halka yapalım Oluşan yuvanın içine 3 zincir çekelim yuvanın içine trabzan yapalım 3 zincir çekelim yuvaya girelim 3 defa da çekelim 2 trabzan yapalım 3 zincir çekelim bu şekilde halkanın içini 6 yuva ile dolduralım ipi kopartalım. Diğer ipe geçelim yuvaya girelim yuvanın içine 2 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 2 trabzan daha yapalım

2 zincir çekelim başını 1 alalım diğer yuvaya geçelim yuvanın içine 2 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 2 trabzan daha yapalım 2 zincir çekelim başını 1 alalım diğer 2 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 2 trabzan daha yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım ipi kopartalım.

Diğer ipe geçelim yuvaya geçelim önce 1 sonra 2 çekelim gerisi tığ da başını alalım aynı yuvaya batalım önce 1 sonra 2 gerisi tığ da 1 defa daha dolayalım aynı yuvaya batalım önce 1 sonra 2 sonra hepsini birden çekelim 4 adet zincir çekelim sıradaki yuvaya batalım

Önce 1 sonra 2 çekelim gerisi tığ da bırakalım başını alalım aynı yuvaya batalım önce 1 sonra 2 gerisi tığ da kalsın 1 defa daha dolayalım aynı yuvaya batalım önce 1 sonra 2 sonra hepsini birden çekelim bu şekilde bütün boşluklara devam edelim. Bu şekilde motifleri hazırlayıp birbirine birleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.