Motifli İlerleyen Çiçekli Dantel Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dantel modeli yapımı paylaşacağım. Dantel yapımını isterseniz ara uç dantel olarak yapabilirsiniz isterseniz de havlu kenarı modeli olarak da yapabilirsiniz. Dantel modeli üç farklı renk kullanılmış.

Malzemeler

  • 3 adet dantel ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Dantel modeline başlarken 1 tane serum halkayı alalım ipi halkaya sabitle 3 zincir çekelim başına 1 alalım girelim trabzan yapalım. Yan yana toplamda 35 adet trabzan olana kadar devam edelim. 3 zincir çekelim dibine batalım trabzan yapalım başına 1 alalım yanına batalım trabzan yapalım aynı yere 1 trabzan daha yapalım yani bu sırada her trabzana 2 defa batarak trabzan yapalım bu şekilde arttırma yapmış oluyoruz.

35 olan sayımızı 70 e çıkaralım. 3 zincir çekelim yandaki trabzana batalım trabzna yapalım yan yana 52 adet trabzan yapalım çevirelim 3 zincir çekelim arttırma yapmadan 52 adet trabzana aynı şekilde trabzan yaparak devam edelim. 3 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine batalım 2 ve 2 çekelim. 5 zincir çekelim 2 trabzan arasına girip kapatalım.

1 zincir çekelim 1 alalım 2. trabzana batalım 2 ve 2 de çekelim. 5 zincir çekelim 2 trabzan arasına girip kapatalım. 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine batalım 2 ve 2 çekelim. 5 zincir çekelim 2 trabzan arasına girip kapatalım. 1 zincir çekelim 1 alalım 2. trabzana batalım 2 ve 2 de çekelim.

5 zincir çekelim 2 trabzan arasına girip kapatalım. 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine batalım 2 ve 2 çekelim. 5 zincir çekelim 2trabzan arasına girip kapatalım. 1 zincir çekelim 1 alalım 2. trabzana batalım 2 ve 2 de çekelim. 5 zincir çekelim 2 trabzan arasına girip kapatalım. Bu şekilde gri renkle olan kısmı tamamlayalım. Daha sonra yanına tekrar aynı şekilde motifler yapalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.