Modern Şal Bağlamaları Modelleri – Şal Bağlamaları Teknikleri

534
A+
A-

Modern şal bağlamaları modelleri günümüz modasında ilgi çekici ayrıntılardan olmuştur. Sosyal medyada görüyoruz ki bilirkişi olsun ya da olmasın videolarda gerek görsellerle bu modelleri bizlere sunmaktadırlar. Bizde sizlere genç  ve modern şal bağlamaları modellerini paylaşacağız bu yazımızda. Ayrıca yüz tipinize göre hangi şal bağlama modelini tercih etmelisiniz. Sizlere bunun püf noktalarını vermeye çalışacağız.

Bu konuda sizlerle paylaşacağımız konu başlıkları

7’den 70’e yaş sınırlaması olmaksızın bu şıklık her zaman her yerde olacaktır. Şöyle ki giysi olarak kullanabileceğiniz bir şal, bir bakmışsınız ki oturma odası takımınızın üzerinde harika tasarımsal duruşuyla birlikte size göz kırpıyor. Genç şal bağlamaları modelleri ile ilgili yazacak olursak bunun ucu bucağı yoktur. Çılgın tasarımsal modellerle binlerce şekil yapılabilir. Şal bağlamaları teknikleri kişiden kişiye kendi özgünlüğü ile de değişiklik göstermektedir. Şal takma modelleri arasında yılın modasından da esinlenilebilmektedir. Ama bazı modeller var ki modası hiçbir zaman vazgeçilmeyecek olan bağlama şekilleridir.

Şalın hayat kurtarıcı etkisi

Modern şal bağlamaları modelelri

*Akşam ansızın bir yere gideceğiniz sırada üzerinizdeki kıyafeti beğenmeyip, sevdiğiniz aksesuar olarak kullanılabilecek olan şalı şık şekilde bağlamak, o geceyi harika şekilde kurtaracak, şıklığınıza şıklık katacaktır.

*Üşüyen yakınınıza, çocuğunuza sırtına kolayca atabileceğiniz, üşümemesini sağlayacak bir şal sıcaklık sağlayacaktır.

*Salon takımınızda bir eksik var size göre. Değişim istiyorsunuz. Klasiklikten hoşlanmayıp o kalın örtüleri koltuk üzerlerinde istemiyorsunuz. İşte size fırsat; harika şal… İstediğiniz şekilde dizayn edip, şalı koltuk üzerine örtebilir, zarafeti yakalayabilirsiniz.

*Masa örtülerinde de bunaldınız! Klasiklikler ilginizi hiç çekmez. İşte size harika detay: Şalı ya düz şekilde ya da kırışık şekilde gelişigüzel masa üzerine sermeniz. Hem değişiklik sizin de ruhunuza güzellik katacaktır, gören gözleri de şenlendirecektir.

Şal bağlama modellerinin ucu bucağı olmamakla beraber yaratıcı olmak da bunun ayrı bir püf noktasıdır. Sadece izlediğiniz videoyu uygulamak değil, kendi hayal gücünüzle de birçok tasarım çalışması yapabilir, şıklığı siz de ruhunuzun derinliklerin de bir yerdeki harika tasarımla ortaya çıkarabilirsiniz. Yaratıcı olmak hayatın her döneminde ve yerinde olduğundan dolayı bunu iyi kullanmak hem özgün olmanızı sağlayacak, hem klasik modellerden kaçmanızı sağlayacak hem de kendinize olan güvenin gelmesini sağlayacaktır. Sizlere bir önceki konumda şal nasıl bağlanır detaylı bir şekilde anlatmıştım. O konuya da bakabilirsiniz.

Şıklı zarafet her zaman parayla olacak iş değildir. Tamamen yaratıcılığınıza bağlı olarak da bir şal parçasını bile güzelleştirebilir. Onu koltuk üzerinde bile en şık hale getirebilirsiniz. Yeter ki isteyin. İstedikten sonra yapılmayacak şey yoktur. Kendi şalınızı kendiniz bile yapabilir, kafanızı dağıtmak için birçok yol arasında belki de en güzelidir.Modern şal bağlamaları modelelri

Tabi burada şunu karıştırmayalım. bu konuda sizlere anlattığım şal bağlama eşarp niyetine veya boyuna dolama niyetine yapılan şalları kastediyorum. ama kendi şalınızı kendiniz yapabilirsiniz derken bu konudaki gibi üçgen şal modelleri gibi omuza asmalı zariflik sembolü şallar ayrı elbette.

Emeğinizi üzerinizde görmek, hem de sizin kendi özgün bağlama stilinizde yaşamak inanın her şeye bedeldir. Şıklık parayla satın alınmaz. Şalın hayat kurtarıcı etkisini unutmayın, kendi şalınızı gerekirse kendiniz yapın, hayat anlam bulsun. Bağlama modellerini de ya özgünlükle ya da medya aracılığı ile takipte kalarak izleyin.

Dantelli şal bağlama modeli de altta kalan giysi rengi ile iyi bir uyum içerisine girmesi önemlidir kıyafetin. Bu sayede şıklığı, detayları iyi takip edebilir; modaya uyum sağlayabilirsiniz. Her zaman dolabımızda olması gerekenler arasında olan şal, kurtarıcıdır. Hayat kurtarıcı detaylarda özellikle kadınların dolabında olmazsa olmazlar arasındadır. Şal bağlama videoları arasında örgü şal modelleri, şal yapımı gibi detaylar yer almaktadır. Modern şal bağlama modelleri için paylaştığım video ve resimli galerilere bakabilirsiniz.

Dantelli şal bağlama modeli videolu anlatım
Şal bağlamanın püf noktaları vardır. Bu püf noktalarını takip edersek, gereken şıklığa ve zarafete kolayca ulaşabiliriz. Bir de çok amaçlı olan bir ürün olduğundan dışarı çıktığında gerek omzuna at, gerek çocuğun üşümesin diye bağla gerekse de koltuğuna ser ya da masa üzerine örtü yap. Çok amaçlı olan şeylerin tasarımsal yolları daima çoktur.

Burada uzun uzun şal bağlamanın püf noktalarını yazarak anlatmak yerine sizlere bu konuda hazırlanmış çok güzel videolar sunuyorum.

Şal bağlamanın püf noktaları, önerileri ve modern şal bağlamaları modelleri

Yüz şeklinize göre modern şal bağlamaları modelleri

Yüzünüzü tanıyın genç hanımlar. Yüzünüze uygun şal bağlama modelini bulup güzel bir şekilde şal bağlama modeli uygularsanız yüzünüz görünüşünüz inanılmaz şekilde değişebilir.

Şimdi size yazacaklarımı iyi okuyun ve sonrasında eklediğim videoları çok iyi izleyin.
Oval yüz şekli modern şal bağlamaları modelleri

Oval yüz şekli şal bağlamaları modelleri

Oval yüz şekline sahip olan hanımlar çok şanslılar. Çünkü onlar için her türlü şal bağlama modelleri uygundur. Yüz şekilleri dengeli ve simetrik olduğu için her türlü eşarp ve şal bağlamaları modelleri uygulayabilirler. ama genede en iyisini yapmak istiyorum diyorsanız şu maddeleri uygulayabilirsiniz.

 • Yüzünüz zaten dengeli ve simetri sahibi dolayısı ile karmaşık şal
  bağlama modellerinden kaçının.
 • Şalınızı ve eşarbınızın yan taraflarını içe kıvırarak bağlamayı tercih edebilirsiniz.
 • Şalnızı boyundan bağladığınız kısmı çok sıkı bağlamayın.

Dikdörtgen-kare-yüz şekli modern şal bağlama modelleri

Dikdörtgen yüz şekli şal bağlamaları modelleri

Eğer yüzünüz kare veya dikdörtgen şeklinde ise köşeli ve uzun bir yüzünüz var demektir. Bundan dolayı siz şal veya eşarp bağlarken yüzünüzün bu keskin hatlarını yumuşatacak şekilde şalınızı bağlamalısınız.Kare yüz şekli şal bağlamaları modelleri

 • Sizin için en uygun şal bağlama biçimi ön tarafı oval olacak şekilde bağlanan şal bağlama modeli olacaktır.
 • Birde şal altından boneninizin gözükmemesine özen gösterin.

Uzun yüz şekline sahip bayanlar için şal bağlama modelleri

Uzun yüz şekli şal bağlamaları modelleri

Uzun bir yüz şekline sahip olana hanımlar şalın altına kullandıkları bonelerini alınlarının en üst noktasına bağlamalıdır. Boneniz alın kısmınızda görünmemelidir. Bu sayede Hem çenenizin köşeli yapısı ortaya çıkacak hemde yüzünüz daha yuvarlak bir halde görünecektir.

 • İpek şalınızı oval bir şekilde bağlayın ki uzun yüzünüze biraz ovallik katsın.
 • Bu şekilde yüzünüz daha yumuşak hatlara kavuşur hemde daha şık durur.

Üçgen yüz şekli modern şal bağlamaları modelleri

Üçgen yüz şekli şal bağlamaları modelleri

Eğer sizde üçgen yüz şekline sahipseniz dar olan alnınız ve geniş çene yapınızı daha hoş ve zarif göstermek için şalınızı bağlarken alnınızı geniş yanak ve çene bölgenizi dar göstermeye çalışacağız.

Üçgen yüz şekli şal bağlamaları modelleriBunun için şu noktalara dikkat edelim.

 • Bone şal ve eşarp bağlama modeli sizin üçgen yüzünüz için idela bir eşarp bağlama şekli olacaktır
 • Bone eşarp bağlama modeli ile alnınızı sıkıca sararak alnınızı daha geniş gösterebilirsiniz.
 • Bone eşarp bağlama modeli ile yanak ve çene kısmınızı daha dar gösterebilirsiniz

Bone eşarp şal bağlama modeli Türkçe anlatım

Yuvarlak yüz şekli modern şal bağlama modeli

Yuvarlak yüz şekli şal bağlamaları modelleri

Eğer siz eni boyu eşit ve köşesiz dolgun bir yüze sahipseniz bu yüz şekliniz için şal bağlarken yüzünüzü daha uzun gösterecek şekilde şalınızı bağlamanız gerekiyor.

Tombul yüz şekli şekli şal bağlamaları modelleriBunun için şunlara dikkat etmemiz gerekiyor.

 • Bonenizi alnınızın üst tarafından oval bir şekilde bağlayın ve yüzünüz daha uzun gösterin
 • Şalınızı ve bonenizi asla geriden bağlamayın. Bu yüzünüzün çok tombul görünmesine neden olur.

Kalp yüz şekli şal modern bağlamaları modelleri

Kalp yüz şekli şal bağlamaları modelleri

Kalp şeklinde yüz şekline sahip olan hanımların yüzü çenenize ve yanaklarınıza doğru daralır. Bundan dolayı şal bağlarken alnımızı daha dar gösterecek şal bağlama modelini tercih etmeliyiz.

Bunun için şunlara dikkat etmeliyiz.

 • Bonenizi saçınızın bittiği yerden biraz daha aşağıdan bağlayın. Bu sayede alnınızın tamamı görünmez.
 • Şalınızın üst kısmını sivri şekilde ve yan taraflarını ise içine doğru kıvırarak bağlayalım.
 • Şalınızı çok sıkmadan biraz gevşek hafif bol şekilde iğneleyin.

Elmas yüz şekli modern şal bağlamaları modelleri

Elmas yüz şekli şal bağlamaları modelleri

Bu yüz şekli çok ender görünen bir yüz şeklidir.  Elmas (eşkenar dörtgen ) yüz şeklinde göz hizası alınınız ve çeneniz dar olur ve elmacık kemikleri yüksek ve belirgin olur. Bu yüz şekline sahipseniz amacımız şakaklarımızı dar çenemizi ve alnımızı geniş göstermeye çalışmak.

Bunun için şunlara dikkat etmelisiniz.

 • Bu modelde de bone şal bağlama modeli alnınızı geniş gösterecektir. yine bu model sayesinde elmacık kemikleriniz daha belirgin olacaktır.
 • Gene alnınızı geniş göstermenin yolu şalınızı veya eşarbınızın üst kısmını oval şekilde bağlamanız olacaktır.

Birbirinden değişik modern şal bağlama tekniklerini burada bulabilirsiniz hanımlar. İçlerinden en güzel videolar şunlar.

 • 10 farklı şal bağlama modeli
 • Abiye şal bağlama modeli
 • Kelebek şal bağlama modeli

Gençler için modern şal bağlamaları modelleri Video galeri

Gençler için modern şal bağlamaları modelleri – Şal bağlama teknikleri Resimli galeri

Facebook Yorum
6
3.2

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe