Minik Zincir Örgü Modeli

1.216
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere minik zincir örgü modelinin yapımını paylaşacağım. Zincir örgü modeli sadece tığ ile yapılan bir örgü modeli değil bunu şişle de örebilirsiniz. Sizlere şişle yapılmış halini anlatacağım.

Malzemeler

  • Nako ip
  • 4 numara şiş
  • Makas

Yapımı

Zincir örgüsü yapımı için öncelikle ikinin katlarından ilmek atalım. İpi yan tarafa alalım çıkaralım. Bir ters bir düz alarak bu şekilde devam edelim. Düz olanı içerisinden geçirelim.

Bir ters bir düz alarak bu şekilde devam edelim. Düz olanı içerisinden geçirelim. Sıra başına kadar bu şekilde gelelim. Bu şekilde sona kadar gelelim. Düzü düzden örelim.

Tersi de tersten örerek yine sıra başına kadar gelelim. Bir üst sırada düzü tersten alalım. Tersi de ilk baştaki gibi içten alalım. Düzleri düzü olacak şekilde örelim ters olanları da içerisinden alalım.

Düzleri düz olacak şekilde örelim ters olanları da içerisinden alalım. Yerlerini karıştırmadan bu şekilde devam edelim. Şimdi de tersi tersten alalım. Düzü de yine aynı şekilde düzden alalım.

Sadece geçişlerde modelimizi uygulayalım. Düzleri düz olacak şekilde tersi de ters şekilde örelim. İki sıra aynı şekilde ilerleyelim. Bir üst sırada düzü tersten alalım. Tersi de ilk baştaki gibi içten alalım. Düzleri düzü olacak şekilde örelim ters olanları da içerisinden alalım.

Ardından iki sıra boyunca Düzü düzden örelim. Tersi de tersten örerek yine sıra başına kadar gelelim. Modelimiz bu şekilde ilerliyor istediğiniz boyuta getirene kadar bu şekilde örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.