Minik Motiflerle Bebek Battaniyesi Yapılışı – Kolay Bebek Battaniyesi

Videolu anlatımla minik motiflerle örgü bebek battaniyesi yapılışı

Merhaba güzel hanımlar her konuda becerikli olduğunuz gibi bu konuda da becerikli olacağınıza eminim. Sizlere İngilizcesi crochet blanket tutorial olan yapımı çok kolay bir örgü bebek battaniyesi yapılışı konusu anlatacağım.  Anlatacağımız bu modelde bebek battaniyesi örgü modelleri seven hanımlar için örmesi çok zevkli bir bebek battaniyesi.

Minik minik yuvarlak motiflerle öreceğimiz bu bebek battaniyesi yapımı hem görünüm itibari ile hemde örülme şekli olarak çok ilginç. Ve çok basit.

Minik motiflerle bebek battaniyesi yapılışı

Minik motiflerle bebek battaniyesi yapılışı

Bende elimden geldiği kadar tüm detayları ile sizlere videolu olarak anlatmaya çalıştım. Şimdi de burada sizlere bu tığ işi bebek battaniyesi yapılışı konusunu resimlerle adım adım anlatmaya çalışacağım.

Ben örgüyü yeni öğreniyorum şöyle kolay bir şekilde tığ işi bebek battaniyesi nasıl yapılır, nasıl örülür diyorsanız bu konu tam size göre hanımlar.

Daha önce de sizlere tığ işi motifli battaniye modelleri anlatımlı konuları paylaştım bunlardan Papatya Aplike Süslemeli Bebek Battaniyesi Yapımı konusunu sizlere tavsiye ederim.

Minik motiflerle bebek battaniyesi yapılışı

Minik motiflerle bebek battaniyesi yapılışı

Yine Kare Motifli Battaniye Yapımı konusu ile sizlere bebek battaniyesi modelleri açıklamalı konular yayınlamaya çalıştım.

Tığ işi örgü bebek battaniyesi yapımı için gerekli malzemelerimiz.

  • Renkli akrilik ipler örgü ipleri
  • Tığ 2.5 numara
  • Makas

Yuvarlak motifli bebek battaniyesi yapılışı için gerekli örgü teknikleri.

Resimli Minik Motiflerden Bebek Battaniyesi Yapımı

Resimlerle adım adım bebek battaniyesi nasıl yapılır gelin bakalım.

İstediğiniz iplik rengini alın beş tane zincir çekiyoruz. Birinci zincire batıyoruz, iki ilmeği topluyoruz. Beş tane zincir çekiyoruz ve tığımıza üç kez ip doluyoruz.

Halkanın içine batıyoruz ve dörtlü trabzan yapıyoruz, halkanın içine on sekiz tane dörtlü trabzan yapıyoruz. Daha önce yapmış olduğumuz yuvarlağın trabzan arasına batıyoruz ve buraya birleştiriyoruz.

Hanımlar sizlere Beşli Trabzanlı Deniz Dalgası Modeli İle Örgü Battaniye Yapılışı konusunu göstermek isterim.

Sonra tığımıza üç kez ip doluyoruz ve halkamıza batıp dörtlü trabzan yapmaya devam ediyoruz. Hazır olan halka ile yeni yaptığımız halkanın arka kısımlarını birbirine çevirerek eklemeyi yapıyoruz. Bir tane daha ekleme yapacağımızda dört tane trabzandan sonra diğer eklemeyi yapıyoruz.

Daireyi tamamlayınca iki ucu birleştiriyoruz ve üç tane zincir çekiyoruz tığımıza ip alıyoruz. Trabzan yapacak şekilde sıradaki trabzan tepesine batıyoruz. İki tane ilmeği çekiyoruz, tığımızda iki ilmek kalıyor.

Tığımıza ip alıyoruz ve sonraki trabzan tepesine batıyoruz ve iki tane ilmeği çekiyoruz tığımızda üç tane ilmek kalıyor. Bunları da bir kerede topluyoruz sonra yine aynı adımları yapıyoruz.

Örgü teknikleri ve örgü dersleri anlatmaya örgü yelpaze örneği konumuz ile devam ediyoruz.

Yani tığımıza ip aldık sonraki trabzan tepesine batıp iki ilmeği çekiyoruz tığımızda iki ilmek kalıyor ve tekrar tığımıza ip alıyoruz.  Sonraki trabzan tepesine batıyoruz ve iki tane ilmeği çekiyoruz.

Tığımızda kalan üç tane ilmeği bir kerede topluyoruz, bu şekilde sırayı tamamlıyoruz. Son sıraya başlarken yaptığımız üç tane zincirin ikincisine batıyoruz ve sırayı birleştiriyoruz.

Yuvarlaklarımızı birbirine ekleyince önden görünüşü.

Videolu Anlatımla Minik Yuvarlak Motiflerden Battaniye Yapımı

 

Bu yuvarlakları istediğiniz kadar ekleyip battaniye yapmayı düşünüyorsanız büyük bir şekle gelene kadar eklemeye devam edebilirsiniz.

Minik motiflerle bebek battaniyesi yapılışı

Umarım bu küçük yuvarlak motifli bebek battaniyesi yapılışı ile sizlere örgü bebek battaniye modelleri ve yapılışları alanında güzel bir örnek olmuştur.

İnanın yapılışı çok kolay bir örgü bebek battaniyesi yapımı.

Bir başka örgü bebek battaniyesi yapımı konusunda görüşmek üzere kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
1
2

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe