Minik Güller Tığ Oya Modeli

1.566
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oya modeli yapımını paylaşacağım. Oya modeli yapımını ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak da kullanabilirsiniz. Oya modeli küçük oya sevenlere göre bir model.

Malzemeler

  • 3 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak
  • Serum halka

Yapımı

Oya yapımı için halkadan 1 tane alalım Pembe ipimizi için sabitliyelim. Halkanın içine sık iğne yapalım. Toplamda 20 adet sık iğne yapalım. 8 adet zincir çekelim çevirelim çektiğimiz zincire uzatarak gelen kısma sabitliyelim. 8 adet zincir çekelim çevirelim çektiğimiz zincire uzatarak gelen kısma sabitliyelim.

1 zincir çekelim çevirelim. İlk zincir yuvaya girelim 10 tane sık iğne yapalım.Diğer zincir yuvasına girelim bu kısma da 10 tane sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim yan sık iğneye sabitliyelim 4 zincir çekelim yanına sabitliyelim Tekrar 4 zincir devamındaki sık iğnede kapatalım. 4 zincir çekelim yan sık iğneye sabitliyelim 4 zincir çekelim yan sık iğneye sabitliyelim 10 zincirli kısma girelim 4 zincir çekelim sıradaki sık iğneye batalım kapatalım.

4 zincir çekelim yan sık iğneye sabitliyelim 4 zincir çekelim yanına sabitliyelim Tekrar 4 zincir devamındaki sık iğnede kapatalım. 4 zincir çekelim yan sık iğneye sabitliyelim 4 zincir çekelim yan sık iğneye sabitliyelim

10 zincirli kısma girelim 4 zincir çekelim sıradaki sık iğneye batalım kapatalım. Bu şekilde sık iğne yapıp zincir çekerek sabitleyip pimpirim oluşturuyoruz. Bu şekilde motifler yapalım her serum halkaya farklı renk kullanabilirsiniz. Yaptığımız çiçekleri yazmalara dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.