Midye Kabuğu Dantel Modeli Yapımı

131
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere midye kabuğu dantel modeli yapımını paylaşacağım. Bu dantel modelini büyüterek sehpalarda kullanabilirsiniz. Tek renk yaparak da devam edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk ip
  • 2.2 mm tığ

Midye kabuğu dantel modeli yapımı için öncelikle 10 zincir çekelim geri dönelim ve batalım. Birbirine bağlayalım. 13 tane zincir çekelim tepeye bir alalım 4.ye geri dönüp ikili trabzan yapalım. Hemen yanına bir tane daha yapalım. On tane olana kadar bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekelim bir önüne batalım ve ikili trabzan yapalım.

Üstüne de tekrar 10 tane ikili trabzan yapalım. 5 tane zincir çekelim üç kez saralım ve dip kısmına batıp iki iki 4 seferde çıkalım. 13 tane zincir çekelim tepeye bir alıp geri dönelim. 4.ye batarak 10 tane trabzanı oluşturalım. 3 zincirle tekrar geri dönelim 10 tane de ikili trabzan yapalım bu sıranın üstüne.

6 zincir çekelim üç kez saralım iki iki 4 seferde çıkaralım. Bu şekilde devam edelim. Pembe ipe geçelim . 4 zincir çekelim sık iğneyle bağlayalım Aynı işlemi 7 trabzan olana kadar devam ettirelim. 4 tane zincir çekip batalım. Tepe kısmına sık iğneyle bağlayalım. Bu şekilde devam edelim. 4 zincir çekelim sık iğneyle bağlayalım Aynı işlemi 7 trabzan olana kadar devam ettirelim. 4 tane zincir çekip batalım.

Tepe kısmına sık iğneyle bağlayalım. 4 zincir çekelim sık iğneyle bağlayalım Aynı işlemi 7 trabzan olana kadar devam ettirelim. 4 tane zincir çekip batalım. Tepe kısmına sık iğneyle bağlayalım. 4 zincir çekelim sık iğneyle bağlayalım Aynı işlemi 7 trabzan olana kadar devam ettirelim. 4 tane zincir çekip batalım.

https://www.youtube.com/watch?v=vPEHlg8bgRk

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.