Midye Battaniye Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere midye battaniye modeli yapımını paylaşacağım. Bu modeli battaniye, çanta, hırka, bluz vs. her alanda kullanabilirsiniz. Her türden iple örebileceğiniz şık bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Kartopu ip
  • 3,5 numara tığ

Yapımı

Midye modelinin yapımı için yapacağınız örgünün boyutu kadar zincir çekin. İlk sırayı sık iğne örerek yapalım. 3 zincir çekelim ve çevirelim. Bir önüne batıp ikili trabzan gidelim. Bu sırayı ikili trabzan örerek tamamlayalım.

Tepeye bir alalım iki seferde çıkaralım. Tepeye bir alalım iki kez alıp çıkalım. 1 zincir çekelim ve çevirelim. Dibine değil bir önüne batalım ve bir sık iğne yapalım. 5 tane sık iğne yapalım tepeye bir alalım. Bir geriye batalım ve tepeye bir ilmek alalım.

Hemen altına batalım ve saralım. Alttaki sık iğneye batalım ve tepeye bir kez saralım. Önüne batalım ve hepsini tığdan tek seferde çıkaralım. Dibine değil bir önüne batalım ve bir sık iğne yapalım. 5 tane sık iğne yapalım tepeye bir alalım. Bir geriye batalım ve tepeye bir ilmek alalım.

Hemen altına batalım ve saralım. Alttaki sık iğneye batalım ve tepeye bir kez saralım. Önüne batalım ve hepsini tığdan tek seferde çıkaralım. Bu şekilde modeli oluşturalım. Tekrar 5 tane sık iğne yapalım. Tepeye bir alalım alttan üç önlere de batalım ve çıkaralım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.