Menekşe Tarlası Lif Modeli

Lif
3.837
A+
A-

Menekşe Tarlası Lif Modeli – Kare Lif Modeli

Gerekli Malzemeler

  • 3 Renk Lif Modeli
  • Tığ- Makas

Merhaba arkadaşlar Bugün tam Çeyizlere yakışacak harika bir lif modelinin yapılışını anlatacağım sizlere. Bu modelin ister karesini ister uzunu isterseniz yuvarlak olanından yapıp harika bir takım haline getirebilirsiniz.

Öncelikle 19 tane fıstık üst üste yapıyoruz alt kısım için bir üst sıraya geçiyoruz. Son yaptığımız fıstığın üzerine bir fıstık yapıp kapatıyoruz kapattığımız fıstığın üzerine bir dibine bir sonraki araya bir fıstık yapıp üçlü fıstık yapıp topluyoruz dört tane üçlü fıstık yapıp topluyoruz ve sonra bir tane kutu tekniği yapıyoruz.

Tekrar dört tane yıldız tekniği bir tane kutu tekniği yaparak bu işlemi sıra sonuna kadar devam ediyoruz 4 sıra bu şekilde örüyoruz ve beşinci sırada bir sıra sadece kutu tekniği örüyoruz tabanımizi bu şekilde bitiriyoruz. Menekşeleri yapmak için iki renk ip kullandım ben lila ve sarı siz istediğiniz renkler ile yapabilirsiniz.

Dilerseniz modelinizin daha detaylı nasıl yapıldığını öğrenmek için videomuzu izleyelim nasıl yapıldığını hep birlikte görelim…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.