Masa Örtüsü Runner Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere runner modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımının boyutunu büyülterek tam masa örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Örgü modeli isterseniz sayılarını azaltarak sehpa örtüsü yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için 1 zincir çekelim örümcek yapalım 3 adet zincir çekelim 3 zincir çekelim başına 1 alalım örümceğin arasına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 3 zincir çekelim başına 1 alalım 1 alalım örümceğin arasına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim.

Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim.4 zincir çekelim çevirelim başını 1 alalım dibine değil yanına trabzan yapalım yanına da 1 trabzan yapalım ortadaki yuvaya 2 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 2 adet trabzan daha yapalım.

Yan yana olan trabzanları aynı şekilde yapalım. 3 zincir çekelim başına 1 alalım örümceğin arasına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 3 zincir çekelim başına 1 alalım 1 alalım örümceğin arasına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim

Başına 1 defa dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim.4 zincir çekelim çevirelim başını 1 alalım dibine değil yanına trabzan yapalım yanına da 1 trabzan yapalım ortadaki yuvaya 2 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 2 adet trabzan daha yapalım. Yan yana olan trabzanları aynı şekilde yapalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.