Mandalla Yapılan Efsane Örgü Motifi

84
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere mandalla yapabileceğiniz örgü motifinin yapımını paylaşacağım. Bu örgü motifini patiklerinizi veya eşyalarınızı süslemek için örebilirsiniz. Tek renk de gayet hoş duran bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Mandal
  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Mandalla örgü motifi yapımı için öncelikle ipi mandala çapraz olacak şekilde saralım. 5-6 defa bu şekilde ipi mandala çapraz gelecek şekilde dolayalım. Ardından tığa açık mor rengini alalım ve mandallar yaptığımız yerin ortasından girelim.

5 zincir çekip batalım tığa dolayalım ve çıkaralım. Tekrar batalım ve tek seferde çıkaralım. Bu şekilde tüm zincirlere batalım. Tekrar 5 zincir çekelim tığa dolayalım ve çıkaralım. Zincire batalım başına bir kez dolayalım ve tek seferde çıkaralım.

Daha sonra ipi keselim. Tekrar aynı iple Yaptığımız koyu morun içinden girelim. İçinden girip sık iğne yapalım. Mor iplerin içine sık iğne yaparak devam edelim. Zincir çekelim ve sonuna kapatalım.

Tekrar zincir çekelim sık iğnelerin üstüne batalım ve kapatalım. Bu şekilde sık iğnelerin etrafından geçelim. Diğer taraftaki koyu mor ipler için de aynısını yapalım. İçinden girip sık iğne yapalım. Mor iplerin içine sık iğne yaparak devam edelim.

Zincir çekelim ve sonuna kapatalım. Tekrar zincir çekelim sık iğnelerin üstüne batalım ve kapatalım. Bu şekilde sık iğnelerin etrafından geçelim. Fazladan çıkan ipleri keselim ve motifi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.