Lifzade Uzun Lif Yapımı / Ayrıntılı Anlatım

3.868
A+
A-

Merhaba örgücü hanımlar şimdi sizlere lizfazade uzun lif yapımı paylaşacağım. Daha önce lifzade lif modelinin yuvarlak olanını paylaşmıştım. Umarım bu modeli beğenirsiniz.

Malzemeler

  • Lif ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Lif aparatı
  • Simli ip

Yapılışı

Lizfzade uzun lif yapımı için ilk olarak 7 zincir çekelim. İlk zincire batalım Halka oluşturalım. Halkanın içine 3 defada sardığımız fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı şekilde fıstık yapalım. Toplamda 6 adet fıstık yapalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim tığın başını dolayalım 1 fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım.

1 zincir çekelim tığın başını dolayalım 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım.

1 zincir çekelim tığın başını dolayalım 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 zincir çekelim tığın başını dolayalım 1 fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine de 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Daha sonra motif şeklini verdikten sonra 2 tane daha yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.