Lastik Model Patik Yapımı

2.179
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere patik modeli yapımı paylaşacağım. Tek renk patik modeli yapımında kenar kısmını kemer yaparak ayrı bir şıklık kazanmış. Sizler de isterseniz patik modeli yapımında ebruli ip ile deneyebilirsiniz.

Malzemeler

• 1 tane patiklik ip (Nako pırlanta)

• 2.5 mm tığ

• 2 tane düğme

Yapımı

Patik yapımı için sihirli halka yapalım 3 zincir çekelim yuvanın içine 10 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim dibindeki trabzanın önden beline dolayarak traabzan yapalım. Sıradaki trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım aynı trabzanın beline önden dolayarak trabzan yapalım .

Sıradaki trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım aynı trabzanın beline önden dolayarak trabzan yapalım . Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim sıradaki trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım aynı trabzanın beline önden dolayarak trabzan yapalım Sıradaki trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım aynı trabzanın beline önden dolayarak trabzan yapalım .

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Patiğimizin topuk kısmını yaptıktan sonra bir sıra trabzan yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.