Kuzucuk Patik Yapımı – Kuzu Modelinde Örgü Çocuk Patik Yapılışı

550
A+
A-

Bebekler İçin Kuzucuk Patik Yapımı

Merhaba kızlar bugün bebekler için kuzucuk patik yapımı göstereceğim sizlere. Bu kuzucuk bebek patiği modelimiz çok güzel çok şeker çok da istek alıyordu. Bu kuzucuk bebek patiği örneği çok istek alıyordu kısmet bugüneymiş.

Kuzucuk patik yapımı
Kuzucuk patik yapımı

Ben daha önceden kuzu şekilli bebek patiğimizin bir tekini yaptım. Diğer tekini de beraber yapacağız inşallah. Bu kuzucuk patik yapımı için popcorn örgü modeli kullanacağız. Kimi yerde ise nohut örneği denebiliyor. Bu bebek patik modelimizi popcorn tekniği ile örmemizin sebebi ise kuzuların kvıcrıck tüy yapısına benzetmek için. Ben nohut diyorum bunun modeline. Ama siz popcorn tekniği ile yapılmış diyebilirsiniz.

Videolu Anlatımla Popcorn Battaniye Yapımı

Bu patiğimizi vereceğim ölçülere göre ben 1 yaşa göre yaptım. Şöyle ölçüde 1 yaş, 1,5 yaş giyebilir. Kuzucuk bebek patiğimizin tabanını 13 santime yakın olunca bir bir buçuk yaş giyebilir. Eğer siz bu patik modelini yeni doğan bebekler için yapmak isterseniz 17-18 zincir çekerek yapabilirsiniz.

Kuzucuk patik yapımı
Kuzucuk bebek patiği yapımı

Benim elim normalde ne sıkı ne geniş arkadaşlar. O yüzden ben kendi ölçülerimi söylüyorum. İp olarak ise böyle bebe yünü kullandım ben. Orta kalınlıkta bebe yünü. Hatta kullandığım ipin ismini vereyim. Ören Bayan lüks Baby.

Nohut Örneği Yapılışı Anlatımlı

Hani patik ipleri biraz sert oluyor o yüzden bebe yünüyle yapmak istedim. İp rengi olarakta beyaz ip ve fuşya pembesi ip kullandım ben. 5 numara tığ kullanıyorum. Kuzucuğumuzun gözü olarak ise siyah boncuk kullanabilirsiniz. Benim elimde bu gözler vardı bende bunları yaptım.

Şimdi başlayalım kuzucuk bebek patiği yapımı işine. 20 tane zincir çektim arkadaşlar. Hani yeni başlayan arkadaşlar birebir yapmak isterse diye aynı sayıda yapmak isterseniz belki ben sayıları vermek istedim.

Yani bir bir buçuk yaş yapmak isterseniz 20 tane zincir çekin. Daha büyük yapmak isterseniz daha fazla zincir çekebilirsiniz. Dediğim gibi bebek için yeni doğan bebek için yapmak isterseniz 17-18 zincir çekerek de yapabilirsiniz.

Çünkü bu benim yaptığım kuzucuk bebek patiği biraz büyük bebişler için. Evet şimdi tığımın başına sardım ipimi şöyle 4 zincire Trabzon yapıyorum. Bir defa dolayıp iki defa da çektiğim trabzon yapıyorum. Önce patiğimizin tabanını yapıyoruz.

Sözü de çok uzatmadan sizleri kuzucuk patik yapımı video anlatımı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

 Kuzucuk Bebek Patiği Yapımı Videolu Anlatım

Hanımlar kuzucuk patik yapımı konumuz burada bitti. Umarım beğenirsiniz.

Eğer konumuzu beğendiyseniz lütfen konu altına yorum yazınız.

Facebook Yorum
3
2.3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe