Kutu Kutu Dantel Modeli Yapımı

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kutu kutu dantel modelinin yapımını paylaşacağım. Her çeyizde bulunması gereken harika bir dantel modeli. Bu dantel modelini vitrin ve sehpalarda kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • 14 numara tığ

Yapımı

Kutu dantel yapımı için öncelikle yapacağınız örgü boyutunda zincir çekin. Sonra 12 tane zincir çekelim ve geri dönüp sık iğneyle bağlayalım. 5 zincir çekelim arkaya çevirelim iki bırakıp üçüncüye batalım. İkili trabzan yapalım. 2 zincir çekip üçüncüye batalım ve ikili trabzan yapalım.

5 zincir çekip çevirelim tepesine bir kez alalım ve ikili trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 5 zincirin köşe kısmına batıp ikili trabzan yapalım. 7 zincir çekelim ve 7.ye batalım.

3 zincir çekip çevirelim ve ikili trabzan yapmaya başlayalım. 3 zincir çekip çevirelim dip kısmına değil bir önüne batalım. 7 zincir çekelim tekrar yedinciye sık iğneyle batalım. 5 zincir çekelim ve çevirelim. 7 zincirin tam ortasına batıp ikili trabzan yapalım.

Tekrar iki zincir çekelim köşeye batıp ikili trabzan yapalım. 5 zincir çekelim ve çevirelim. Yine 4 kutucuğu oluşturalım. 3 zincirle 7 sıralı trabzan bölümünü tamamlayalım. 3 zincirle tekrar dönüş yapalım. 3 kez dolayalım dip kısmına 4 seferde yükseltelim.

12 zincir çekip geri dönelim köşeye batalım ve sık iğneyle bağlayalım. Kutucukların üzerine dolgulu dolgululara da kutucuk yapalım. 7 zincirle köşe kısmına inip bağlayalım. 3 zincirle çevirelim.

Dip kısma değil bir önüne batalım. Ve ikili trabzan yaparak devam edelim. 7 zincirle köşe kısmına batalım. 7 zincir çekelim köşeye batıp bağlayalım. 3 kez sarıp aşağıya inelim köşeden yükseltelim. 3 zincir çekelim. Bu şekilde modeli ilerletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.