Kum Saati Örgü Modeli Yapımı

25
A+
A-

Merhaba hanımla bugün sizlere kum saati örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü yeleklerde ve battaniyelerde kullanabilirsiniz. Genişliğini büyütmek için daha fazla zincir çekmeniz uygun olur.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İki adet şiş

Yapımı

Kum saati örgü modeli için öncelikle 8 ilmek ve katlarından zincir çekelim. 31 ilmek başlayalım. Bir düz bir ters alalım artırma yapalım. Bir düz örelim dolayalım ve bir ters bir düz örelim. Artırmadan sonra 7 ilmek örelim. Şişi dolayalım bir düz tekrar dolayalım ve bir ters bir düz örelim. Dolayalım düz örelim dolayıp ters yapalım.

Bir düz bir ters alalım artırma yapalım. Bir düz örelim dolayalım ve bir ters bir düz örelim. Artırmadan sonra 7 ilmek örelim. Şişi dolayalım bir düz tekrar dolayalım ve bir ters bir düz örelim. Dolayalım düz örelim dolayıp ters yapalım. Çevirelim terse geçelim.

Tersi ters düzü düz örelim. Sonrasında bir düz bir ters örelim. 5 ilmek ters örelim. Bir düz bir ters örelim. Ön yüze geçelim. Bir düz bir ters örelim. Tekrar artırma yapalım. 5. ilmek örelim bir artırma yapalım. Bir ters bir düz örelim.

Ortadaki 7 ilmeği yapalım. 5 ilmek düz örelim. Bir dolayalım yine bir ters bir düz örelim. 7 ilmeği tamamlayalım 5 ilmek düz yaparak bu sırayı devam ettirelim. Tersine çevirelim. 5. ilmek örelim bir artırma yapalım. Bir ters bir düz örelim. Ortadaki 7 ilmeği yapalım.

5 ilmek düz örelim. Bir dolayalım yine bir ters bir düz örelim. 7 ilmeği tamamlayalım 5 ilmek düz yaparak bu sırayı devam ettirelim. Tersine çevirelim. Bir işlem yapmadan tersi ters düzü düz örelim. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.

Ön yüze gelelim bir düz bir ters örelim. 2 düz ilmeği bir düz örelim ve eksiltme yapalım. 4 ve 5 .yi soldan sağa doğru ikisini bir örelim. Burada da eksiltme yapmış olalım. İki ilmeğin ikisini de düz olarak örelim. Ön yüze gelelim bir düz bir ters örelim.

2 düz ilmeği bir düz örelim ve eksiltme yapalım. 4 ve 5 .yi soldan sağa doğru ikisini bir örelim. Burada da eksiltme yapmış olalım. İki ilmeğin ikisini de düz olarak örelim. Tersinde tekrar tersi ters düzü düz örelim. Bu şekilde modeli ilerletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.