Kullanmadığınız Eşarpları Değerlendirelim / DIY-Nasıl Yapılır

Merhaba hanımlar şimdi sizlere eskiyen, modası geçmiş veya beğenmediğiniz eşarpları nasıl değerlendirebiliriz onu göstericem.

Malzemeler

  • Kumaş
  • Eşarp
  • Makas
  • Mezura

Yapılışı

Kullanmadığımız eşarpları nasıl değerlendirebiliriz. İlk olarak kumaş parçasını katlayalım boy 98 cm işaret atalım 10 cm kenar kısmına işaret atalım.

25 cm enden işaret atalım 25 cm diğer uçdan işaretleri attıktan sonra maskas ile dikkatli bir şekilde keselim. Kumaşı açaçlım diğer parçeyı kenara alalım. 15 cm işaret atalım makas ile kesimi yapalım.

İşaretle olan bütün kısımları dikkatli bir şekilde keselim. Parçanın tamamını açalım. Üst üste koyalım. 25 cm enden işaret atalım 25 cm diğer uçdan işaretleri attıktan sonra maskas ile dikkatli bir şekilde keselim.

Kumaşı açaçlım diğer parçeyı kenara alalım. 15 cm işaret atalım makas ile kesimi yapalım. Eşarbı alalım açalım. 2 ye katlayalım sonra bida katlayalım. Köşe kısmını keselim.

Çarpraz şekilde katlayalım. Kumaş parçasını da üste getirerek düzenleme yapalım. Keselim Boğaz kısmı için. Üste güzelce ayarlayarak dikim işlemini de gerçekleştirelim. Dikimden sonra eşarpla birlikte de ayarlayalım dikime devam edelim. Verdiğimiz ölçüler tahmini 38/ 42 beden arası .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.