Kullanmadığınız Çoraplardan Kurdele Toka Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi örgü modeli değilde eski veya kullanmadığınız çoraplardan harika bir geri dönüşüm. Çok şık ve kullanışlı kurdela yapımı paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 adet çorap
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Eski çoraplardan veya kullanmadığımız çorapların değerlendirmek isteyenlerin izlemesi gereken paylaşım. Bazen kullanmadığımız değil eşi kaybalon çoraplarımız var bu hemen hemen her evde olduğunu düşünüyorum. Kirli sepetine çift olarak atılıpta yıkandıktan sonra tek çorap olan sadece ben değilimdir diye düşünüyorum.

Eskimiş lastik kısmı bozulmuş çorapları atmak yerine kendimize ve sevdiklerimiz için çok güzel  kurdele tokasını yapmak çok kolay ve maliyeti olmadan Çoraptan yapılışı daha sağlam ve geri dönüşüm içinde güzel düşünülmüş tasarruf olarak hanımlarımıza yardımcı olacaktır.

Neyse isterseniz hemen yapımını kısaca anlatayım. İlk olarak düz renkteki çoraotan ince olamyan şerit kesip dikelim diğer çoraptan da uç kısmını keselim ve topuk kısmın ıda keselim.

Daha sonra elimizle hafif büzerek ilk kestiğimiz tek renk olan çorapla tam oratsın dan düzelterek dikelim. Diğer kalan parçayı alt kısma dikerek toka şeklini vermiş oluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.