Kullanışlı Kolay Lif Yapımı

Lif
2.017
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ işi lif yapımını paylaşacağım. İsterseniz renklerini değiştirip örgü motiflerle süsleyebilirsiniz. Çeyizleriniz için çok güzel duracak bir lif modeli.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için öncelikle kırmızı iple 7 zincir çekelim .İlk zincire batalım yuvaya üç defa sarıp fıstık yapalım. Kapatalım 2 zincir çekelim. Aynı yuvaya 2. fıstığı yapalım. 3 defa saralım fıstık yapalım ve kapatalım.

6 tane yapalım. İlk fıstığın tepesine batalım bir fıstık yapalım. Fıstığın tepesinde bir fıstık yapalım kapatmayıp bir tane daha yapalım ve ikisini bir toplayalım. Fıstığın tepesinde bir fıstık yapalım kapatmayıp bir tane daha yapalım ve ikisini bir toplayalım.

Kapatalım 1 zincir çekelim. Tepeye bir dibine bir fıstık yapalım. Arada 1 zincir çekelim. Bu şekilde artırarak devam edelim. Beyaz ipe geçelim ve yine aynı şekilde artırarak devam edelim.

1 zincir çekelim ilmeği genişletelim ve fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye dibine ve karşıya fıstık yapalım üçünü birden toplayalım. Çıkışta artırma yapalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim ve fıstık yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim tepeye dibine ve karşıya fıstık yapalım üçünü birden toplayalım. Çıkışta artırma yapalım. Tekrar kırmızı ipe geçelim. 1 zincir çekelim ilmeği genişletip fıstık yapalım.

Karşıda bir fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. Bu şekilde eksiltme yapalım.Bu şekilde sona kadar eksiltme yapalım. Ardından beyaz iple etrafını dolaşalım. Bu şekilde lifimiz bitmiş olacaktır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.