Kullanılmayan Tişörtle Paspas Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere tişörtle paspas yapımını paylaşacağım. Eski veya kullanmadığınız tişörtleri, örtüleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İsterseniz balkonları süslemek için de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Tişört
  • Silikon tabanca
  • Makas

Yapımı

Öncelikle eteğin lastik kısmını keselim ve çıkaralım. Kalan kumaşı etek kısmını ikiye katlayalım. Etek kısmındaki kalın yerleri de keselim. 10 cm olacak şekilde eteği keselim.

Eteği sonuna kadar 10 cmlik ölçülerle keselim. Kestikten sonra tişörte geçelim ve iki kez katlayalım. Sonra aynı şekilde 10 cm kadar keselim. Tişörtün tamamını aynı kalınlıkta keselim.

Öncelikle etek kumaşının kapalı yerlerini keselim. Hepsini aynı şekilde keselim. Sonra iki parçayı üst üste alıp yapıştıralım. Silikon tabanca yardımıyla ucundan yapıştıralım. Diğer parçayı da üzerine koyup uç kısmını yapıştıralım.

Tüm parçaları aynı şekilde üstüne koyalım ve sadece ucunu yapıştıralım. Ardından açalım. Tüm kumaşları tek parça haline getirelim. Sonra parçayı ikiye katlayalım uç kısmını silikon tabancayla birleştirelim. Aynı şekilde yapıştıralım. İçerisine elyaf dolduralım.

Doldurmasının kolay olması için yavaş yavaş yapıştırarak içine elyaf dolduralım. Sonra tekrar yapıştıralım içine elyaf dolduralım. Bu şekilde tamamıyla içini dolduralım. Son olarak da herhangi bir ucundan alıp kıvıralım. İçe doğru kıvırıp yapıştıralım. Dolayarak hepsini yapıştıralım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.